Cumartesi , Ağustos 4 2018

Eşinden 17 Yıldır Şiddet Gören Kadının El ve Ayaklarından 11 Parmağı Kesildi


17 yıl önce görücü usulü ve dini nikahla evlendiği eşinden sürekli şiddet gören kadının, işkence sonucunda 11 parmağı kesildi. Yaşadıklarına daha fazla dayanamayan Gülfidan Sepil, Van’daki ağabeyinin yanına kaçtı. 

Gülfidan Sepil, 35 yaşında ve 5 çocuk annesi bir kadın. Ailesi tarafından 17 yıl önce görücü usulü evlendirilmesi ile hayatı cehenneme döndü. Eşi genç kadına sürekli şiddet uyguladı ve işkence yaptı. Daha fazla dayanamayan kadın, Ankara’daki evinden kaçarak Van’daki ağabeyinin yanına gitti. Aynı zamanda kocası hakkında savcılığa başvuran kadın şikayetçi oldu. 

ELEKTRİK VERİP İŞKENCE YAPMIŞ
Gülfidan Sepil, eşinin kendisine evlendiği günden bu yana şiddet uyguladığını belirterek başına defalarca silah dayadığını ve istemediği şeyleri yapmasını ve söylemesi istediğini anlattı. Gaziantepli olan eşinden 17 yıldan bu yana şiddet gördüğünü söyleyen Sepil, eşinin 5 ay önce vücuduna elektrik verdiğini parmak ve ellerini bağladığını ve başına sert bir cisimle vurduğunu söyledi. İşkence gördüğünü ve bu nedenle de özel bir hastanede el ve ayaklarından 11 parmağının kesildiğini söyledi. 

KAÇARAK AĞABEYİNE SIĞINDI
Kocasından gördüğü işkencelere daha fazla dayanamayan Kadın, Ankara’da kocası ile birlikte yaşadığı evden kaçarak Van’da yaşayan ağabeyinin yanına sığındı. Ağabeyi ile birlikte Van Adliyesi’ne giden kadın, kendisine şiddet uygulayan kocasından şikayetçi oldu. Van Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi aktivisti Gülmay Gümüşhan, kadına şiddet konusunda 15 yıldır çalışma yaptığını belirterek, böylesine bir vahşetle ilk defa karşılaştığını söyledi. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir