Pazartesi , Temmuz 16 2018

Evsizlerin Üşümemeleri İçin 'Kardeşlik Seferberliği' Başlatıldı


2015 yılında faaliyete başlayan ‘Kardeşlik Seferberliği’ ilk faaliyetini evsizlere çorba dağıtarak gerçekleştirdi. ‘Kardeşlik Seferberliğine’ dahil olan yardım gönüllüleri tarafından İstanbul’un farklı bölgelerindeki evsizler tespit edildikten sonra kışlık giysi yardımında bulunuldu. 
    

‘Kardeşlik Seferberliğinin’ oluşumunda yer alan yardım gönüllülerinden Mustafa Karaman, “Öncelikle evsiz vatandaşlarımızın adını, soyadını, irtibat numarasını, beden ölçülerini ve kaldıkları yerleri tespit ediyoruz. Daha sonrada evsiz vatandaşlarımıza belirlenen yerlerde yardımlarımızı ulaştırıyoruz.” dedi. 
    

Tek Çabamız Onların Üşümemesi 
    

Karaman, “yaz mevsiminde havalar sıcak olduğu için evsiz vatandaşlarımız fazla bir sorunla karşı karşıya kalmıyorlar. Yaz mevsiminde park, meydan, otobüs durağı, cami avlusu gibi yerlerde kalan evsiz vatandaşlarımız, kış mevsiminde ise havaların soğuk gitmesinden ötürü apartman boşluklarına, kapalı bankamatiklere, köprü altlarına, altgeçitlere ve tünellere sığınmak durumunda kalıyorlar. Evsiz vatandaşlarımız, kış mevsiminin soğuğuna karşı kendilerini koruyacak giysilere sahip değiller. Bu açıdan sağlıklı bir uyku uyumalarını ve üşümemelerini sağlamak için kendilerine bot, mont, battaniye, içlik ve kazak dağıtıyoruz. Evsiz vatandaşlarımız, çorbalarını aldıktan sonra aracın arkasından ihtiyaç duyduğu malzemeleri alıyor. Bu yardımlarla tek amacımız onların üşümemelerini ve üşüterek hasta olmamalarını sağlamaktır. Bundan gayri de bir hedefimiz yoktur.” şeklinde konuştu.   
 

About

Check Also

O Bölgede Kar Kalınlığı 5 cm'e Ulaştı

Nisan ayına girmemizle birlikte ülkemiz genelinde bahar havası hakim olurken o bölgede dün başlayan sağanak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir