Cumartesi , Ağustos 4 2018

Facebook’taki Hata Özel Paylaşımlarınızı Herkese Açık Yapmış Olabilir


Sosyal medya TV Facebook’ta meydana gelen bir hata nedeniyle 14 milyon kullanıcının gizlilik ayarları değişmiş olabilir. Ünlü sosyal medyada devinden yapılan açıklamada hatadan etkilenen kişilerin özel paylaşımlarının herkese açık hale gelmiş olabileceği belirtildi

ABD’li sosyal medya devi Facebook bir açıklama yaparak, sistemde meydana gelen bir hata nedeniyle 14 milyon kullanıcının gizlilik ayarları değişmiş olabileceğini söyledi. Hatanın sistemde 18 Mayıs ile 27 Mayıs tarihleri arasında Etkin olduğu belirtilirken, özel olarak yapılan paylaşımlarını bu hata nedeniyle otomatik olarak herkese açık şekilde değiştiği açıklandı.

FACEBOOK KULLANICILARDAN ÖZÜR DİLEDİ

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamada sistemdeki hatanın giderilir değil ve hatadan etkilerinden kullanıcıların gönderilerinin eski gizlilik ayarlarına göre yeniden düzenlendiği belirtildi. Konu hakkında Bir açıklamada Facebook’unu Şef gizlilik yöneticisi Erin Egan’dan geldi. Tarihlerde Facebook hesaplarından paylaşım yapan kullanıcıların gönderilerini tekrar kontrol etmesini isteyen Egan, söz konusu hata nedeniyle Facebook kullanıcılarından özür diledi. Daha önce de Facebook’un data analiz ve reklam şirketleri ile kullanıcı verilerini paylaşması tepki çekmişti. Üstelik bir veri analiz firması yaklaşık 87 milyon kullanıcının hesaplarından izinsiz olarak kişisel verileri topladığı, verileri İngiltere ve ABD de yapılan kritik seçimlerde sonuçları etkilemek için kullandığı ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu skandal sadece Facebook içerisinde değil dünya genelinde bir krize neden olmuştu.

About admin

Check Also

İnternet Yüzünden Evlerin İçi Sokaklardan Daha Tehlikeli

Öğrenciler, yarıyıl tatiline soğuk havalarla birlikte girdi. Hal böyle olunca da çocuklar, bilgisayar, akıllı telefon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir