Cumartesi , Ağustos 4 2018

Fakıbaba Et Fiyatlarında İddialı


Kasapta müşteride pek memnun değil ama yeni Tarım bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba kararlı. Kurban bayramı öncesinde et fiyatları daha da yükselmeyecekdedi. Ramazan, Bayram, Kurban derken et fiyatları halen yüksek. Dana kıymanın kilosu 48 TL, Dana kuşbaşı 52 TL ve Dana Antrikot’un fiyatı ise 65 TL. Et fiyatları zaten yüksek şimdi endişe kurban bayramı gelirken fiyatların daha da artması.

FAKIBABA: BEN TERS KÖŞE YAPARIM

Fakıbaba, Fırsat kollayıp zaten yarın eti yükselecek diyen adamlar hayal kırıklığına uğrayacak. Fırsatçılar avuçlarını yalayacak. Daha beni tanımıyorlar ben öyle adamları ters köşeye yatırırım ki, neye uğradıklarını şaşırırlar. dedi.

KASAPLAR: ET BAYRAM ÖNCESİ ZAMLANIR

Esnaf ise Tarım bakanının çok iddialı konuştuğunu ancak yeni olduğunu bunların ısınma turları olduğunu bir 6 ay sonra bu konunun konuşulması gerektiğini söylüyor. Çünkü hayvancılıkla uğraşanların hayvanlarını kesime değil kurbana vereceğinden piyasada hayvan az olacak. Bu nedenlede fiyatların artacağı belirtiyorlar. Esnaf et fiyatları her kurban bayramına yaklaştıkça artar, et fiyatları düşmez bu şekilde kalsın istiyoruz. diyor. Ama fiyatların bu şekilde kalacağına da inanmıyor kasaplar. Çünkü bir çok üretici elindeki hayvanı bayramda satmak için tutuyor. Hayvanların büyük bir bölümü kurbanlık olarak değerlendirileceği için kasaplara gidenlerin fiyatlarıda yükseliyor. Kurbanlık fiyatlarıda belli olmaya başladı. Küçükbaş hayvan fiyatları 750 TL ile 950 TL arasında, Büyükbaş hayvanda ise 7 bin TL ile 18 bin TL arasında değişiyor.
 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir