Pazartesi , Temmuz 23 2018

Faruk Süren’den Şok İtiraf! UEFA Kupası’nı Kazandığımızda VIP Tribünlerin Yarısı Sevinmedi


Galatasaray’ın efsane başkanı Faruk Süren, UEFA Kupası’nı kazandıkları döneme dair bir itirafta bulundu ve kupayı kazandıklarında VIP tribünlerine bulunanların yarısının bu başarıya sevinmediklerini söyledi. İşte detaylar…

Galatasaray Lisesi’nin 150. Yıl etkinlikleri çerçevesinde bir forum düzenlendi ve bu foruma sarı kırmızılı camianın önemli isimleri katılım gösterdi. Etkinlikte ise ilk söz alan Başkan Dursun Özbek oldu. Özbek, dünyanın her bölgesinde Türkiye dendiğinde akla ilk gelen kulübün Galatasaray olduğunu söyledi ve “Bu 112 yıllık çınarın spora dair ektiğinin karşılığını fazla aldığını gösterir. Baba Gündüz’ün çok önemli bir sözü var. ‘Galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır’” ifadelerini kullandı. 

17 YIL SONRA GELEN İTİRAF

Dursun Özbek’in açıklamalarının ardından ise söz alan efsane başkan Faruk Süren, UEFA Kupası’nı aldıkları döneme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. O dönemde Şampiyonlar Ligi’ni hedeflediklerini ancak UEFA’yı aldıklarını söyleyen Faruk Süren, kupayı aldıklarında ise VIP tribünlerinin yarısının sevinmediğini dile getirdi. Süren,  “Oyuncularımızda da kazanma inancı vardı. Çok gururlandık. Beni üzen şey, VIP tribününde olan kişilerin yarısı sevinmiyordu. UEFA Kupası’nı kazandık, yarısı sevinmedi. Tekrar gerçekleştirebileceğimize inanıyorum. Başka kulüp yapamadan biz tekrar yapabiliriz. Bir takım olmak çok önemli. Yönetim, teknik heyete ve taraftarla takım oluyorsunuz. Başarı için sabırla beklenmesi lazım” dedi. 
 

About

Check Also

Spor Toto 1. Ligde 34 Haftanın Özeti

Spor Toto 1. Lig 2017-2018 sezonu tek maç haricinde sona erdi. Spor Toto 1. Lig …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir