Çarşamba , Temmuz 18 2018

Fethullah Gülen İade Ediliyor! ABD İle Sözleşmeler Resmen İmzalandı


Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Fethullah Gülen’in iadesi için ABD ile gerekli resmi sözleşmelerin imzalandığını ve herhangi bir engel kalmadığını açıkladı. İşte detaylar…

Adalet Bakanı’ndan flaş açıklamalar! Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 15 Temmuz hain darbe girişimini yapan Fethullahçı Terör Örgütü’nün elebaşı olan Fethullah Gülen’in iadesi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. ABD ile iade için sözleşmelerin geçtiğimiz günlerde resmi sözleşmelerin imzalandığını dile getiren Adalet Bakanı Gül,  “Kısa bir süre önce sözleşmeler kapsamında bütün taahhütler yerine getirilmiştir.  Yani şekli anlamda iadesiyle ilgili hiçbir engel kalmamıştır.” dedi.

MAHKEME KARARIYLA BELGELENDİ

Fethullaçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da yaptığı hain darbe girişiminin mahkeme kararıyla belgelendiğini ve tüm belgelerin de ABD’ye gönderildiğini söyleyen Adalet Bakanı Gül, bir an önce gerekenin yapılması gerektiğini de söyledi. Gül, “Olası bir neden olması halinde iadesi zaten mümkündür.  Bütün deliller, klasörler Amerika makamlarına ulaştırılmıştır. Şu an bir hukuk  devletine, ‘demokrasiyi merkeze aldığını’ ifade eden her ülkeye yakışan bunun  gereğini yapmaktır. Biz de ABD’den Türkiye’deki 250 cana kıymış ve bu mahkeme  kararlarıyla da belgelenmiş, delili olan bu terör örgütü elebaşının iadesini  istiyoruz. Prosedür şekli anlamda tamamlanmıştır. Umarız bunu yerine getirirler.  Hep beraber takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Villasına Giren Polisler 127 Kamerayı Görünce Şok Oldu

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda önemli gelişmeler yaşanmaya devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir