Pazartesi , Haziran 25 2018

FETÖ Elebaşı, Türkiye'yi Ele Geçirme Emellerini 'Teknik Nakavt' Olarak Nitelendirmiş


FETÖ terör örgütünün ele başısı olan Gülen’in, devleti ve dünyayı ele geçirmeye yönelik stratejilerinin tek tek ortaya çıkarıldığı Emniyet Genel Müdürlüğü raporuna göre FETÖ terör örgütünün ele başısı Gülen, ülkemizi yıkma emellerini ‘teknik nakavt’ olarak nitelendirmiş. 
    

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı, FETÖ terör örgütünün ele başısı Gülen’e ait olan bütün kitap ve vaazlar ile soruşturmalar neticesinde ele geçirilen belgeler, mağdur, müşteki ve tanık ifadelerinden yararlanarak hazırladığı ve 181 sayfadan oluşan ‘FETÖ’nün ideolojisi’ raporunu tamamladı. Raporda, Feto’nun dini kavramları kullanmak suretiyle işgal için gereksinim duyduğu insan potansiyeline ulaşmayı hedeflediği ve bu insan potansiyeli sayesinde devleti ve dünyayı ele geçirme ele geçirme stratejileri geliştirdiğine yer verildi. 
    

Devleti Ele Geçirmek İçin ‘Teknik Nakavt’ Stratejisi İzlemiş
    

Raporun içeriğinde yer alan bilgilere göre FETÖ terör örgütü, kanunların ve hukukun arkasından dolanmak suretiyle mevcut anayasal düzen ile vatandaşlara verilen hakları, ‘hakların kötüye kullanılması’ tekniğiyle felç etmek ve halka danışmadan egemenliğe el koymak stratejisini takip etti. Devleti yıkmaya yönelik emellerini ‘teknik nakavt’ olarak nitelendiren FETÖ terör örgütü ele başısı Gülen, bu emellerini örgüt elemanlarına empoze etmeye çalışırken de “Bence, çok teknik olmak gerekiyor. Çünkü esas olan nakavt etmek, karşı taraf teknik nakavt edilmelidir. Bu teknik nakavtın tekniğini öğrenmelisiniz. Aksi takdirde karakucak misali bir sen onu, bir o seni yapar. Bu yüzden bir teknik geliştirerek bu çevreye mal etmek gerekir.” sözlerini kullandı. 
    

Etkili Bir Siyasi Güç Elde Etmeyi Hedefledi
    

Emellerini gerçekleştirmek hususunda konjonktür çerçevesinde hareket eden FETÖ, dış dünyayı ‘hizmet erleri’ ve ‘ötekiler’ şeklinde keskin ayırımla ayırırken ‘ötekileri’ de ‘kazanılabilecekler’ ve ‘hasım cephe’ şeklinde ikiye böldü. FETÖ terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti’nin yasama, yürütme ve yargı erklerini ele geçirmek suretiyle siyasi güce hakim olmak ve uluslararası düzeyde büyük ve etkili bir siyasi güç elde etmeyi hedefledi.          

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir