Pazar , Haziran 24 2018

FETÖ Firarisi Adil Öksüz Almanya’da Görüntülendi


FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde büyük rol oynayan Sözde Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz darbe gün. Öksüz’ün Almanya’ya kaçtı ve Berlin’de bulunan bir hücre evinde kaldığı ortaya çıktı.

Terör örgütü FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz Hakkında Anadolu ajansına ulaşan bir ihbar mektubu Öksüz’ün nerede saklandığını ortaya çıkardı. mektupta Adil Öksüz’ün Almanya’nın başkenti Berlin’in Neukölln ilçesinde Friedelstr 48. 12047 adresinde ve S. Yaşar adına kayıtlı bir evde saklandığı iddia edildi. AA muhabirleri ihbar mektubu üzerine söz konusu adrese giderek firari Öksüz’ün izini bir süre sürdü

DAİRE APARTMANIN DIŞARIDAN GÖRÜLMEYECEK CEPHESİNDE

AA muhabirleri çoğunlukla göçmenlerin yaşadığı ilçedeki eve gitti. Söz konusu evin kapı zilinde ev sahibi olduğu düşünülen Yaşar isminin yazılı olduğu görüldü. Ayrıca apartmanın dışarıdan görünmeyecek cephesine dairenin yer alması da dikkatlerden kaçmadı. Dairenin zilini çalan AA muhabirlerine kimse kapıyı açmazken, apartmanda yaşayan Almanlar ise S. Yaşar adında birini tanımadıklarını söyledi.

ÖRGÜTÜN EN ETKİLİ İSİMLERİNDEN BİRİ SAKLIYOR

Güvenilir kaynaklardan bilgi alan AA muhabiri, Adil Öksüz’ü saklayan kilit ismin Berlin’deki FETÖ yapılanmasının etkili unsurlarından firari Ali A olduğu bilgisine ulaştı. Ali A.’nın Berlin’de bir çok gayrimenkulünün bulunduğu ve bu ismin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok sayıda FETÖ üyesinin Türkiye’den yasadışı yollarla Almanya’ya kaçmasına ve barınmasına yardımcı olduğu biliniyordu. Adil Öksüz’ün de bu evlerden birinde saklandığı düşünülüyor.

About admin

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir