Pazartesi , Temmuz 23 2018

FETÖ, İslam Dünyasını Batı'nın İsteği Doğrultusunda Dönüştürmek İstedi


Uludağ Üniversitesi (UÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyar Arı, “FETÖ terör örgütü tarafından İslam, batının istediği tarzda hafifletilerek, içi boşaltılarak ve protestanlaştırılarak Türkiye’ye ve dünyaya hakim kılınmak istendi. Türkiye dönüştürüldüğü zaman İslam dünyasının dönüştürülmesi ise çok basitti.” dedi.

FETÖ terör örgütünün faaliyette bulunduğu ülkeler içinde tehlike arz ettiğine değinen Prof. Dr. Arı, “FETÖ terör örgütü ulaşabildiği her ülkede lobicilik faaliyetleri yürütmektedir. Bu örgüt, büyük bir iletişim ağına sahip olduğundan dolayı ABD ve Batı’da kolaylıkla Türkiye aleyhinde faaliyette bulundular. ABD ve Batı’da, FETÖ terör örgütünü kullanarak Türkiye’yi karalama politikalarını rahatlıkla uyguladı. Lobi faaliyetleri sayesinde değişik çevrelerden elde edilen güç, bugünde Türkiye aleyhine kullanılmaktadır. Türkiye aleyhine yürütülen kara propagandaların arka planında bu terör örgütü yer almaktadır.” şeklinde konuştu. 

Hedef, İslam Dünyasını Batı’nın İstediği Tarzda Dönüştürmek

FETÖ terör örgütünün hedefinin İslam dinini dönüştürerek bozmak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Arı, “FETÖ terör örgütü Batı ile kavgalı olmayan, batının her istediğine boyun eğen, İslam dünyasını Batı’nın emrine vermeyi hedefledi. İslam dünyasında çok etkili olan Türkiye’yi ise bu dönüşüm hareketinin merkezine koydular. Çünkü Türkiye dönüştürüldüğü takdirde İslam dünyasını dönüştürmenin çok rahat olacağının farkındaydılar. Bu dönüşüm hareketi küresel olarak düşünülerek planlandıktan sonra uygulamaya konmuştur. Türkiye’yi, diğer ülkelerle eş zamanlı dönüştürebilmek için dönüşüm hareketinin aynı özellikleri taşıyarak sürdüğüne şahitlik ediyoruz. Bu dönüşüm, dini ve siyasi içeriklidir.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
 

About

Check Also

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dehşet Anları!

Sağlık personellerine şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Dün gece de Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir