Cumartesi , Ağustos 4 2018

FETÖ Operasyonunda Pazarda Gözaltına Alınan Teyzeyi Gelini Yakmış


Aksaray’da yürütülen FETÖ operasyonu kapsamında dün pazarda Gülen D. gözaltına alınmış, günün en ilgi çeken haberlerinden biri olmuştu. Gülden D.’yi gelininin yaktığı ve kayınvalidesi adına bir hat alarak telefonuna ByLock programı yüklediği öğrenildi. 

Terör örgütü FETÖ’ye yönelik Aksaray’da devam eden soruşturma kapsamında pazarda gözaltına alınan Gülden D.’nin neden gözaltına alındığı ortaya çıktı. 

BYLOCK KULLANANLARA YÖNELİK OPERASYON
Dün, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ’nün kriptolu haberleşme uygulaması Bylock kullanıcısı 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Belirlenen adreslere eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, üzerine kayıtlı hatta Bylock indirdiği tespit edilen Gülen D. de pazarda gözaltına alındı. 

GELİNİ YÜKLEMİŞ
Dün büyük yankı uyandıran haberin detayları ortaya çıktı. Emniyete bağlı ekipler ve basın mensuplarının pazara gitmesi ile gözaltına alınan Gülden D. adlı pazarcı teyze neye uğradığını şaşırdı. Sosyal medyada da teyzeye pazarda işlem yapılması eleştiri konusu olmuştu. Gülden D. alınan ilk ifadesinde üzerine kayıtlı ve Bylock yüklü hattı kimin kullandığını bilmediğini dile getirmişti. Yapılan inceleme sonucunda hattı Betül isimli gelininin kullandığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Gülden Teyze de hattı gelininin kullandığını itiraf etti. 

OĞLU FETÖ’DEN TUTUKLANDI
Tespit ve ifadelerin ardından Gülden D. serbest bırakıldı. Ortaya çıkan diğer bir bilgi ise Gülden D’nin Osmaniye’de öğretmen olarak görev yapan oğlu M.D.nin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçtiğimiz Mart ayında gözaltına alındığı ve tutuklandığı öğrenildi. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir