Cuma , Haziran 22 2018

Fikret Orman’dan Hakem İsyanı “Aşağı Çekmeler Olacaktır”


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında konuştu! Dün maça yönelik açıklamalarda da bulunan Orman, hakemlerin etki altına alınmaya çalıştığını söyledi ve kendilerinin bu sezonda şampiyon olacaklarını belirtti. İşte detaylar…

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan önemli açıklamalar! Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kulübün Divan Kurulu toplantısında söz aldı ve mali konular ile birlikte futbol ve basketbol şubesi hakkında açıklamalarda bulundu. Kulübün başına geldiğinde büyük bir borcun olduğunu ancak şu zamana kadar borcun büyük kısmını ödediklerini söyleyen Orman, “Kulübü aldığımızdaki ortam belliydi. Mevcut gelirlerimizin %35’i faize gidiyordu. Gelirlerin büyük kısmı da temlik edilmişti. O günlerde Beşiktaş’a olan güveni hepimiz biliyoruz. Aradan 6 seneye yakın geçti. 180 milyon Dolar’ın üzerinde faiz ödedik. Bu bizim gerçeklerimizdir. Bundan kaçamayız. Denetleme Kurulu, Beşiktaş’ta çok şeffaf olarak çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda bir sıkıntı yok. Kurullar hangi belgeyi görmek isterse bakabilir. Ortada ödenemeyecek borçlar ve olmayan bir stat varken göreve geldik ve gecemizi gündüzümüze katarak Türkiye’nin en güzel stadını yaptık.” dedi.

HAKEMLER ETKİ ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR

Mali konuların ardından futbol takımı hakkında da açıklamalarda bulunan Fikret Orman, ligde aşağı çekmelerin olacağını söyledi ve hakemlerin de etki altına alınmaya çalışıldığını söyledi. Şampiyonlar Ligi’nden Salı günü çıktıklarını ilan edeceklerini söyleyen Orman, bu yılda şampiyon olacaklarını söyledi ve “Hakemler etki altına alınmaya çalışılıyor. ‘Beşiktaş’ın çınarı’ şeklinde başlıklarla algı yaratılıyor. Aşağı çekmeler olacaktır zor bir sene yaşayacağız ama kenetlenerek çıkacağız. Hiç merak etmeyin. Takımımız bu seneyi şampiyon olarak bitirecektir. Uzun maratonda tüm engelleri aşacak bir kadroya sahibiz. Allah izin verirse salı günü Şampiyonlar Ligi grubumuzdan çıktığımızı ilan edeceğiz. Sene sonunda üç sene üst üste şampiyon olmanın şerefini yaşayacağız.” dedi.

Futbol takımının yanı sıra basketbol takımına da destek çıkılmasını isteyen Fikret Orman, Ufuk Sarıca ve ekibine sahip çıkılmasını istedi ve hak ettikleri ilginin de gösterilmesi gerektiğini söyledi.
 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir