Cumartesi , Ağustos 4 2018

Filistinli Çocuklar & Filistinli Kadınlar


Filistinli çocuklar, Siyonizm uşakları tarafından yıllardır öldürülüyorlar. 
    

Filistinli çocuklar, Siyonist kurşunların hedefi olurken biz ne yaptık?
    

O Siyonist uşaklarına destek verdik. 
    

Nasıl mı? 
    

Siyonizmin uşaklık görevini üstlenen ABD ve İsrail menşeli malları alarak Filistinli çocuklara sıkılan kurşuna destek olduk. 
    

Vicdanlarımızın sesini susturmak için Filistinli çocuklar öldürülürken gözlerimizi kapattık. Ama gözleri kapatmak vicdan azabı çekmeye engel değildir. Çünkü vicdana azap veren gözler değil, bilinçtir. 
    

Dünyada iki milyar civarında nüfusu olan koskoca İslam dünyası olarak Filistinli çocuklar öldürülürken tek vücut haline gelip tepki veremedik. Bundan cesaret alan Siyonist İsrail ve ABD, el ele vererek Filistinli çocukları katletti.

    

Filistin’de kadın olmak zordur. 

Onlar, ölümle yaşam arasındaki ince çizgide vatanlarını savunmaktan hiçbir zaman vazgeçmediler. Onlar için vatan savunması daima kutsal bir dava oldu. Evlatlarını, Siyonist uşaklarının kurşunlarına kurban verirken gözlerinden yaşlar süzülse de Allah’a isyan hiçbir zaman akıllarından geçmemiştir. 
    

Filistin’de kadın olmak zordur.
    

Siyonist uşaklarının iğrenç planları yüzünde Filistin’de erkeklerin birçoğu şehit olmuş. Sağ kalanların ise birçoğu gazi. Bu yüzden Filistin’de ailenin tüm yükü kadınların omuzunda. Onlar, kendi karınları açken evlatlarının karınlarını doyururlar. Kendi dudakları susuzluktan çatlamışken evlatlarına su içirirler. Kendileri yeni elbise nedir bilmezken çocuklarını giydirirler. Evlatlarına kol kanat geren, onlar için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan annelerin evlatlarını, bir gün Siyonist bir kurşun geliyor ve ellerinden alıyor. Siyonistlerin ölüm yağdırdığı topraklarda Filistinli çocuklar ölürken o koca yürekli anneler ağlıyor. Ve o ağlayış isyan içermiyor, o ağlayışta sadece ve sadece sevgi, merhamet ve yakarış var. 
    

Filistin’de kadın olmak zor, çocuk olmak ise ölmektir. Yarının ne getireceği belli olmayan topraklarda anneler, evlatlarını uyurken gözyaşları içerisinde severler. Çünkü yarın gece evlatlarının o yatakta olup olmayacağını bilmezler. Filistinli kadınların bağırlarını acı gerçekler yakarken, Filistinli çocukların sırtında ise her daim ateşten bir gömlek vardır.
    

Filistinli kadınlar ve Filistinli Çocuklar;
    

Onlar, Siyonist uşaklarına karşı teslim olmayı değil, onurlu şekilde mücadele etmeyi tercih ederken, bunun bedelini de kanlarıyla, evlatlarının canlarıyla öderken, vatan dediği topraklarına sadece kanlarını değil, en az zemzem suyu kadar temiz gözyaşlarını akıtırken bizler, Siyonist uşaklarına hala destek olmaya devam edecek miyiz?
    

Filistinli kadınlar zindanlarda çürürken, Filistinli çocuklar Siyonist kurşunlarla öldürülürken bizler, sırf vicdanlarımızın sesini susturmak için üç beş gösteri ile yetinecek miyiz?  
    

Evlatlarını Siyonist kurşunlarına kurban eden Filistinli anneler ağlarken bizler, bu Siyonist uşaklarıyla ticaret yapmaya devam edecek miyiz?
    

Bizler, böylesine vurdumduymaz yaşamaya devam ettiğimiz sürece Filistinli kadınların bağrındaki acı, Filistinli çocukların sırtındaki ateşten gömlek bir gün bizi de yakacaktır. 
    

Zordur Filistin’de kadın olmak, ölümdür Filistin’de çocuk olmak. Ama aynı zamanda büyük bir onur ve şereftir.  

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir