Cumartesi , Temmuz 21 2018

Fırtına Kars’ı Perişan Etti! 15 Evin Çatısı Uçtu, Telefon Direkleri Yıkıldı


Kars’ta dün öğleden sonra çıkan fırtına özellikle Halefoğlu Köyü’nde etkisini gösterdi. Köyde büyük zarara yol açan fırtına 15 evin çatısının uçmasına ve köydeki telefon direklerinin yıkılmasına sebep oldu. İşte detaylar…

Soğuk hava dalgasının Türkiye’ye giriş yapmasıyla doğu bölgelerinde kar yağışı etkili olurken, Kars’ta karın yanı sıra soğuk hava ile beraber fırtına da etkili oldu. Özellikle dün öğleden sonra çıkan kuvvetli rüzgar fırtınaya sebep oldu ve fırtına özellikle de Halefoğlu Köyü’nde etkili oldu. Köyde yaşayanları büyük bir zarara uğratan fırtına hemen hemen 15 ev ve bir atölyenin çatısını uçurdu. Ayrıca köyde bulunan telefon direkleri yıkıldı ve elektrik telleri de fırtınaya dayanamayarak koptu.

YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORLAR

Halefoğlu Köyü’nde yaşayan ve fırtınadan dolayı evi büyük zarara uğrayan vatandaşlardan bir tanesi olan Adem Kaskurt, her şeyin hafif rüzgarla başladığını ve daha sonra da büyük fırtınanın çıktığını söyledi. Korkularından dolayı gece boyu dışarı adım atamadıklarını dile getiren Kaskurt, çok büyük korku yaşadıklarını söyledi. Kaskurt,  “Tarif edilemez bir korku yaşadık. Ne oluyor? Kıyamet kopuyor… Anlayamadık. Çocuklar bize sarıldı. Baba, anne diye ağladılar. Bütün demirleri, hepsini savurdu buralara. Sabaha kadar uyuyamadık. Valimize sesleniyorum, köylümüz mağdur durumda. Kışın ortasında eli kolu bağlanmış bir şekilde kalmışız. Toplam 10-15 evin çatısı uçtu.” ifadelerini kullandı.

Köylüler ise yaşadıkları mağduriyetten dolayı yetkililerden yardım istediler. 
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir