Pazartesi , Haziran 25 2018

Flaş! AK Parti’de Arka Arkaya İstifa: İki Başkan Görevi Bıraktı


AK Parti’de arka arkaya istifa yaşandı. Alınan bilgilere göre, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Van AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda düzenlenen basın toplantısında istifalarını açıkladı.

AK Parti’nin 2 İlinde Başkanların düzenledikleri basın toplantısında yaptıkları istifa açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Konuyla ilgili olarak alınan bilgilerde, Mardin AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Van AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda istifalarını açıkladı.

HERKESTEN HELALLİK ALARAK İSTİFA ETTİ

AK Parti Mardin İl Başkanı olan Mehmet Ali Dündar’ın düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, kendisine verilen İl Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde sürdürebilmek için gece gündüz çalıştığını ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyleyerek hem kendi ailesinden hem de partililerden helallik isteyerek görevinden istifa ettiğini duyurdu.

VAN İL BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

Diğer yandan AK Parti’nin Van İl Başkanı Zahir Soğanda da düzenlenen basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı. Soğanda’nın açıklamalarında parti de görev yapmanın bir bayrak yarışı olduğunu belirttiği dikkat çekti. Soğanda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü söyleyerek, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Genel Merkezden verilen tavsiyeler üzerine istifa etmeye karar verdiğini de aktardı. Zahir Soğanda, istifa ettiğini açıklamasının ardından her zaman partisibin yanında olacağının altını çizdi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir