Cumartesi , Ağustos 4 2018

Flaş İddia! Öldürüldüğü Söylenen IŞİD Lideri Bağdadi Suriye'de Görüldü


Hizbullah Medya’sı terör örgütü IŞİD lideri Bağdadi’nin Suriye’nin Albu Kemal kasabasında görüldüğünü iddia etti. Bağdadi’nin Rusya tarafından düzenlenen hava harekatında öldürüldüğü iddia ediliyordu. 

Terör örgütü IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi’nin, Rusya tarafından düzenlenen hava harekatında öldürüldüğü iddia ediliyordu. Uzun süreden beri herhangi bir görüntüsü ortaya çıkmayan Bağdadi’nin Suriye ordusunun eline geçen Albu Kemal kasabasında görüldüğü iddia edildi. Lübnanlı Şii Hizbullah’ın yönettiği bir askeri haber servisinde yer alan bilgilere göre, Bağdadi hala çarpışmaların sürdüğü bu kasabada ortaya çıktı. 

YAKALANIP YAKALANMADIĞINA DAİR BİR BİLGİ YOK
Söz konusu kasaba, Suriye ordusu tarafından ele geçirildi. Haberde, Bağdadi’nin yakalanıp yakalanmadığı konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi. Bu hafta içerisinde Suriye ordusu ve müttefikleri bu kasabayı ele geçirdiklerini açıklamıştı. En son Eylül ayında, Ebubekir Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı ortaya çıkmıştı. Ancak kaydın Bağdadi’ye ait olup olmadığı kanıtlanamamıştı. 

SURİYE ORDUSU AÇIKLAMA YAPTI
Albu Kemal kasabasının alınmasının ardından yazılı bir açıklama yapan Suriye Ordusu, IŞİD’in eline bulunan son kasabanın da ele geçirildiğini ve Suriye ordusunun zafer ilan ettiğini duyurmuştu. 
 

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir