Çarşamba , Temmuz 18 2018

Fransa'da Yangın Dehşeti! Hayatını Kaybedenler Arasında Türk'ler de Var


Fransa’nın Mulhouse kasabasında bulunan bir binada yangın çıktı. Korkunç yangında 5 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Hayatını kaybedenlerin 3’ünün Türk Vatandaşı olduğu öğrenildi. Ayrıca ölenlerden 4’ü de çocuk. 

Fransa’nın doğusunda bulunan İsviçre ve Almanya sınırındaki Mulhouse kasabasında bulunan bir apartmanın bodrum katında yangın çıktı. Kısa sürede bütün binayı saran yangında 3’ü Türk olmak üzere 5 kişi öldü. Feci yangında 8 kişi de yaralandı. Yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. 

ÖLENLERDEN 4’Ü ÇOCUK 
Yangında hayatını kaybeden 5 kişiden 4’ünün çocuk olduğu öğrenildi. Türk Vatandaşlarının 3’ünün de çocuk olduğu, 1’inin Kahramanmaraşlı, diğer ikisinin ise Bayburtlu olduğu öğrenildi. Yangın sırasında merdiven boşluğunda kalan çocukların yardım isteyemediği öğrenildi. 

YANGIN KUNDAKLAMA SONUCU BAŞLAMIŞ
Türkiye’nin Strazburg Başkonsolosu Özgür Çınar, tarafından yapılan açıklamada, binanın bodrum katında çıkan yangının önce elektrik kontağından çıktığının düşünüldüğü, fakat daha sonra yangının kundaklama sonucu çıktığının anlaşıldığı belirtildi.

 

 

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir