Pazar , Haziran 24 2018

Futbol Dünyasında Yer Yerinden Oynayacak! Bekir İrtegün İtirafçı Oldu, FETÖ Bağlantılarını Anlattı!


FETÖ’nün kriptolu haberleşme programı Bylock’u kullandığı iddiasıyla dün gözaltına alınan Başakşehir Spor Kulübü’nün sözleşmesini feshettiği futbolcu Bekir İrtegün ifadesi alındıktan sonra serbest kalmıştı. 

Futbol dünyasında şok etkisi yaratan olayda yeni gelişmeler yaşandı. ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen İrtegün’ün itirafçı olduğu ve FETÖ bağlantılarını savcılıkta tek tek anlattığı öğrenildi. Adli kontrol şartı ile serbest bırakılan İrtegün’ün söylediklerinin futbol dünyasında taşları yerinden oynatacağı düşünülüyor. 

İTİRAFÇI OLDUĞU İÇİN SERBEST BIRAKILMIŞ
FETÖ’den gözaltına alınan ve ByLock kullanıcısı olduğu ortaya çıkan Bekir İrtegün’ün nasıl serbest kaldığı merak konusu olmuştu. Futbolcu İrtegün’ün Cumhuriyet Savcısı Ergün Güçlü’ye itirafçı olduğu ve çok önemli bilgiler verdiği öğrenildi. İrtegün’ün örgütle bağlantısına ilişkin birçok detayı anlatması ve samimi itiraflarda bulunması sayesinde serbest kaldığı belirlendi. Fethullahçı Terör Örgütü’nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanıcıları gözaltına alındıklarında, ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçu kapsamında tutuklanıyor. Sadece örgüte dair çok önemli bilgiler vererek itirafçı olmaları durumunda serbest bırakılmaları da söz konusu olabiliyor. Bekir İrtegün’ün de bu yönde bilgiler verdiği ve ardından da serbest bırakıldığı düşünülüyor. 

 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir