Cumartesi , Ağustos 4 2018

Galatasaray’da Fernando’dan Kötü Haber! “İç Çapraz Bağları…”


Süper Lig’in 17. haftasında Göztepe ile karşılaşan Galatasaray’da Fernando yaşadığı sakatlıktan dolayı oyunu tamamlayamadan terk etmek zorunda kalmıştı. Kulüp doktorundan yapılan açıklamada ise İç çapraz bağlarında ileri derecede yırtık olduğu açıklandı. İşte detaylar…

Spor Toto Süper Lig’in 17. hafta mücadelesinde Türk Telekom Arena’da Göztepe’yi ağırlayan Galatasaray, sahadan 3-1’lik galibiyetle ayrıldı. Mücadelede ise sarı kırmızılı ekibin orta sahadaki tecrübeli futbolcusu Fernando yaşadığı sakatlıktan dolayı maçı yarım bırakmak zorunda kalmıştı. Sarı kırmızılı kulüpten ise bugün resmi bir açıklama geldi ve Fernando’nun sakatlığı hakkında bilgi verildi. 

ÖN ÇAPRAZ BAĞLARINDA İLERİ DERECEDE YIRTIK VAR

Brezilyalı futbolcunun durumu hakkında açıklama yapan Galatasaray’ın kulüp doktoru Yener İnce, ön çapraz bağlarında ileri derecede yırtık olduğunu söyledi ve ameliyatsız bir şekilde tedavi edeceklerini söyledi. İyileşme süresi içinse gün vermeyen İnce, kampa kadar tedavinin aralıksız bir şekilde devam edeceğini söyledi. 

Süre verdikleri zaman bazen daha geç bazen ise daha erken iyileşmelerin gerçekleştiğini söyleyen İnce, “Fernando’nun iç yan bağında ileri derecede bir yırtığı var. Çok şükür bir ön çapraz kopması yok. Genelde bu tip durumlarda biliyorsunuz süre vermemeyi tercih ediyorum. Hatırlayanlar olacaktır, Lato şu anda idmanda. Lato’nun dış yan bağı, menisküs yırtıldı ameliyat ettik. Ben o ameliyat sonrası süre vermemiştim. Çünkü erken döndüğünde ‘mucize oldu’ derler. Bu bizim beklediğimizden de erken dönüş oldu. Fernando’nunki ise ileri derecede bir yırtık ama ilk bulgulara göre ameliyatsız halledebileceğiz. Süre vermiyorum çünkü hayal ettiğimiz süreden daha çabuk sürede döndüğünde şova dönüyor. O da bizim sevmedimiz bir şey. Tedavisine ivedilikle başlandı, kampa kadar tedavisi devam edecek, kampta da değerlendireceğiz.” dedi. 
 

About

Check Also

Koşarak Kilo Verilir Mi?

Koşma fonksiyonu Aslında 4 milyon yıl önce antik çağlardaki Atalarımız tarafından kazanıldı. Onların temel amacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir