Cumartesi , Temmuz 21 2018

Gaziantep'in Efsane İsmi Hasan Celal Güzel Yaşamını Yitirdi


Gaziantep’in efsane ismi ve eski bakanlardan Hasan Celal Güzel yaşamını yitirdi. Güzel ailesine başsağlığı ve taziye ziyaretinde bulunmak isteyenler, Güven Hastanesine akın etti. 
    

Güven Hastanesinde Taziye Trafiği
    

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, eski Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler ve eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda ziyaretçi Güven Hastanesinde aileye başsağlığı diledi. 

Hastanede aileye başsağlığı diledikten sonra bir açıklama yapan eski Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler, “Mülkiyeden sınıf arkadaşım olan Hasan Celal Güzel dürüst bir insan olarak ve ülkesine en iyi şekilde hizmet ederek gelecek nesillere örnek bir insan oldu.” dedi.

Hasan Celal Güzel’in vefat haberini aldıktan sonra aileye başsağlığı ziyaretinde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise şu açıklamalarda bulundu: “Hasan Celal Güzel Bey, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli bir insandı. Ailesine başsağlığı ziyaretinde bulunduk. Hasan Celal Güzel ile ailecek uzun süredir tanışıyoruz. Kendisi, memleketimize her daim saygıyla yad edilecek önemli hizmetlerde bulundu. Hasan Celal Bey’in, 28 Şubat sürecindeki dik duruşu hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek. O süreçte kendisinin duruşmalarına katıldığım için zor şartlarda dahi görüşünden, düşüncelerinden hiç taviz vermediğinin bizzat şahidiyim. O, her koşulda dik durmayı başardı. Kendisi, uzun süredir rahatsızdı. Rahatsız olsa da dergisinin çıkması için toplantılar, konferanslar düzenledi. Gece gündüz çalışarak örnek olan bir büyüğümüzdü. Son çıkaracağı dergi için benden de bir yazı talebi olmuştu. Bu yazının hazırlığını yapıyorduk. Allah, kendisine rahmet etsin. Mekanı cennet olsun.”

73 yaşında iken yaşamını yitiren Türk siyasetinin renkli ismi Hasan Celal Güzel için yarın saat 11.00’de TBMM’de devlet töreni düzenlenecek. Öğlen namazına müteakip Hacı Bayram Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığında toprağa verilecek.  
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir