Cumartesi , Ağustos 4 2018

Gaziantep'te 13 Yaşındaki Çocuk Tüfekle Oynarken Arkadaşını Vurdu


Gaziantep’te bir bakkal dükkanına tedbir amaçlı konulan tüfekle oynayan 13 yaşındaki çocuk, kaza sonucu arkadaşını vurdu. 

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Fidanlık Mahallesi’nde bugün meydana gelen olayda, Abdullah Ö. kendisine ait bakkal dükkanında daha önce hırsızlık olayı yaşandığı için tedbir amaçlı bir av tüfeği bulunduruyordu. Bugün dükkana gelen Abdullah Ö.’nün 13 yaşındaki oğlu M.Ö. yanındaki arkadaşı 16 yaşındaki H.Ö.Y. ile birlikte söz konusu tüfekle oynamaya başladı. Ancak çocukların tüfekle oynaması kanlı bitti. 

KAFASINDAN AĞIR YARALANDI
Tüfeğin oyun sırasında ateş alması sonucu başına saçmaların isabet ettiği H.Ö.Y. ağır yaralandı. Olaydan sonra çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine gelen sağlık ekipleri H.Ö.Y’yi 25 Aralık Devlet Hastanesine kaldırdı. Ancak 16 yaşındaki çocuk yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

ARKADAŞINI VURAN ÇOCUK ŞOKA GİRDİ
Olaydan sonra arkadaşını vuran 13 yaşındaki M.Ö. şoka girdi. Sağlık ekipleri tarafından Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan küçük çocuk, yapılan müdahalenin ardından polis ekiplerince gözaltına alındı. Polisin olayla ilgili olarak başlattığı soruşturma devam ediyor. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir