Pazartesi , Haziran 25 2018

Gaziantep'te Bir Hastanede Kalp Hastası, Canlı Bomba Zannedilince…


Gaziantep’te kalbinden rahatsız olan bir genç, muayene olmak üzere hastaneye geldiği esnada aniden yere yığıldı. Düşen gence müdahale etmek isteyen bir kişi ise gencin göğsündeki ‘holter cihazını’ bomba sanınca ‘canlı bomba’ diye çığlık attı. Bu çığlık üzerine hastanede büyük bir panik yaşandı. 
    

Panik Anı Güvenlik Kameralarında
    

Holter cihazı, günlük yaşam içerisinde kalp ritmini ve tansiyonu ölçme kabiliyetine sahip göğüs bölgesine takılan bir cihaz. Göğsünde bu cihazın takılı olduğu kalp rahatsızı bir genç, aniden yere yığılınca holter cihazını fark eden çevredeki hastalar ve hasta yakınları, cihazı bomba zannederek büyük panik yaşadılar. Hastaların ve hasta yakınlarının yaşadığı büyük panik ve hastaneyi terk etmek için koşuşturmaları güvenlik kameraları tarafından kayda alındı. 
    

Canlı Bomba Çığlığı Ortalığı Birbirine Kattı
    

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yaşanan olaya kimliği açıklanmayan 25-30 yaşlarındaki bir genç neden oldu. Günlük yaşam içerisinde kalp ritmini ve tansiyonu ölçen holter cihazı ile kardiyoloji bölümüne muayene olmak için gelen gözetim altındaki genç, hastaneye girdiği esnada yere düştü. Bayılan gence müdahale etmek isteyen bir kişi ise holter cihazına bağlı olan kabloları fark edince canlı bomba diye çığlık attı. Bu çığlık ise büyük bir paniğin yaşanmasına yol açtı. 
    

Kalp Hastası Gençte Bayıldı
    

Vatandaşların büyük bir panik yaşaması üzerine yere düşen genç korkudan bayıldı. Hastanede görev yapan sağlık görevlisi tarafından gencin göğsüne bağlı olan cihazın holter cihazı olduğunun fark edilmesi üzerine hastanede durum normale döndü. Holter cihazının takılı olduğu genç ise ilk müdahalenin yapılmasının ardından acil servise kaldırıldı. Hastanede yaşanan canlı bomba paniği, güvenlik kameraları tarafından an an kaydedildi.            

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir