Cumartesi , Temmuz 21 2018

Gaziler Günü ve Ahmak Bürokratlar


Türkiye, geçtiğimiz haftalarda Gaziler Günü vesilesi ile ülke genelinde kutlanan programlardan biri olan Zonguldak’taki kutlamalarda, çok ilginç bir fotoğrafı konuştu. Kutlamalarda Vali, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakal’ın katılımıyla gerçekleşen kutlamayı enteresan kılan, törenin yağmur altında geçmesi sebebi ile devlet protokolünün şemsiye ile yağmurdan korunurken, Gazimiz Ramazan Çakal’a şemsiye verilmeyerek yağmur altında töreni izlemesiydi. 

Burada anlatmaya çalıştığımız konu Gazimizin neden ıslandığı meselesi değil. Gazimiz, zaten canını ve malını feda edecek cesareti göstererek, savaşa  katılmış ve gazi unvanına erişmiştir. Yani Gazimiz için yağmur altında ıslanmak hiç bir şey ifade etmemektedir. Buradaki olayın aslı Türkiye Bürokrasinin en büyük sıkıntısı olan AHMAK Bürokrat gerçeğidir. 

Törende hazır bulunan Sayın Valimizin, CHP li Belediye Başkanımızın ve Garnizon Komutanımızın Gazilerimize olan saygı ve hütmet konusunda en ufak bir tereddüdümüz yok.  Ama maalesef Türkiye Bürokrasisini rehin alan AHMAK bürokratların yaptığı hata, bu yaşanan çirkin görüntünün gerçekleşmesine sebep olmuştur. 

Tekrar söylüyorum bizim Milletimiz asil bir millettir. Tarihine, Geçmişine, Kültürüne ve Gazilerine sahip çıkmayı ve onlara itibar etmeyi şeref sayar. Hele hele Valilik, Belediye Başkanlığı ve Ordu Komutanlığı gibi şerefli makamlara kadar yükselebilen bu insanlar, Gazilerimize saygı ve hürmet gösterme konusunda, en ufak bir şekilde tereddüt etmeden gerekli saygıyı ve hürmeti gösterebilecek terbiye ile yetişmişlerdir.

Amma ve lakin siz Halk ile aranıza mesafe koyarsanız, yanınızda taşıdığınız ekibiniz size Halkın gerçek sorunlarını iletmez ise siz de doğal olarak Halktan kopar, Halkı görmez, etrafınızda olanlardan bi haber duruma düşer ve bu fotoğraf ta olduğu gibi rezil rüsva olursunuz.

Sözün özü bu hadiseden tüm makam sahibi kişilerin ibret alması gerekmektedir. Milletimizin kendilerine verdiği yetkiyi yine milletimiz lehine kullanabilmelidirler. Aksi takdirde, büyük bir vebal kendilerini beklemektedir. Gaziler Günü vesilesi ile yaşadığımız bu tatsız olay, her an kendilerinin de başına gelebilecekmiş gibi tedbir almaları ve yakın ekiplerini daha iyi seçerek çalışmalarını bu şekilde yapmaları gerekmektedir.
 

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir