Pazartesi , Haziran 25 2018

Gazze'de Son 48 Saatte 7 Kişi İlaç Bulamadığı İçin Öldü!


Gazze de yaşanan insanlık dramı devam ediyor. Dünya ise bu drama hala sessiz kalıyor. Her gün ölüm haberlerinin geldiği Gazze’de son 48 saatte 7 kişi ilaç bulamadığı için hayatını kaybetti. 

Gazze’de ilaç stoklarının tükendiği Filistin Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu Riş tarafından açıklandı. İsrail ablukasının devam ettiği bölgede sağlık sorunları da giderek artıyor. Bir basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu Riş, bakanlığın ilaç stoklarının tükendiğini belirterek, tedavi için Gazze dışına çıkması engellenen hastalardan daha fazla kayıplar yaşanabileceğini söyledi. Son aylarda 3’ü çocuk 11 hasta Gazze dışında tedavinin engellenmesi nedeniyle hayatını kaybetti. Filistin Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu Riş açıklamasında kentte sağlık durumunun çok tehlikeli bir dönemden geçtiğini de belirtti. 

RAMALLAH’TAKİ FİLİSTİN YÖNETİMİ DE İZİN VERMİYOR
Ebu Riş, hastaların Gazze dışına çıkmasına Ramallah’taki Filistin yönetiminin de izin vermeyerek, İsrail tarafından uygulanan ablukayı desteklediğini de dile getirdi. Geçen ay bin 622 Gazzeli hastanın sevk işlemini Filistin yönetiminin reddettiği de açıklandı. Kudüs, İsrail ve Batı Şeria’daki hastanelerde tedavi görmek isteyen Gazze’deki binlerce hasta, İsrail’in kontrolündeki BeytHanun Sınır Kapısı’ndan geçmek zorunda. Ancak bunun öncesinde Filistin Sağlık Bakanlığı’na bağlı Gazze dışındaki tedavi işlemleriyle ilgilenen birimden sevk kağıdı alınması şart. 

 SON 48 SAATTE 7 KİŞİ İLAÇ BULAMADIĞI İÇİN ÖLDÜ!
Son 48 saatte Gazze Şeridi’nde tıbbi malzeme transferinin durdurulması nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hastaların birinin 4, birinin 6 aylık ve birinin de 20 yaşında olduğunu açıkladı. 

 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir