Cumartesi , Ağustos 4 2018

Gemileri Yaktık Geliyoruz


İnsanoğlunun yaradılış gayesi kulluktur. Kulluk ta İnsanoğlunun Rabbine olan sadakatidir. Sadakati göstermenin en doğru yolu da ibadettir. İbadet de yaşamın her anına yönelik bir takvimdir. Yemek yerken, su içerken, uyurken, gezerken hatta ve hatta eğlenirken bile insanoğlu ibadet yapıyor gibi sevap kazanabilir. Çünkü her şeyi Rabbinin rızasına göre uygun yapar ve gayret gösterirse mutlaka karşılığını bir şekilde alır.

Elbette ki bunları yaparken diğer taraftan herkesin eğlenmeye hakkı var. Fakat eğlenmek kadar da etrafımıza karşı duyduğumuz sorumluluklarımız var. Etrafımıza karşı duyarsız kalamayız. Herkesin birbiri üzerinde hakkı var. Bu hak da insani bir gerekliliktir.

Günümüzde Adil Paylaşım ve yaşama standarttı oldukça farklılık göstermektedir. En temel gıda, ilaç ve vücudun en gerekli ihtiyacı olan suyu bile bulamadığı için ölen insanların olduğu bu zamanda, tüm insanlığın Saadeti için çalışmak oldukça önem arz etmektedir.

Çok şükür, ülkemizde bu bilinç ve şuurda olan bir gençlik var ve bu gençlik, adil bir dünyanın kurulması için gerekli her türlü fedakârlığı yapmaktadır. Bu gençlik, zaman kavramını özümsemiş ve planlı bir şekilde hakkın ve adaletin gelmesi için çaba sarf etmektedir.

Şuurlu gençlik, tarihin ona verdiği en önemli misyonu tamamlamak için, canla başla çalışmaktadır. Vatan ve millet kavramlarını namusu gibi kutsal bilip, davasını yere düşürmemek için gece gündüz mücadele etmektedir. Şuurlu gençlik, düşmanların İfsat edici her türlü oyunlarına karşı uyanık, feraset ve dirayet sahibi bir nesil olarak, bu topraklarda en az onların tarihi kadar var olmuştur ve bundan sonrada var olacaktır.

İfsat ediciler, bilgisayar oyunları, sosyal medya, diziler, göz kamaştırıcı eğlence mekânları, beyaz perdenin büyüleyici etkisi, bunlar ve bunların dışında birçok İfsat edici silahları aracılığı ile peşlerinden sürükleyebildikleri coğrafyalardaki insanlar üzerinde etkili olabilirler. Fakat asla bu coğrafyanın şuurlu gençleri üzerinde etkili olamayacaklar ve peşlerinden sürükleyemeyecekler. Şuurlu Gençliği, kurdukları sömürü düzenine asker yapamayacaklar ve amaçsız, gayesiz, bencil yetiştiremeyecekler.

Çünkü bundan bin yıl önce bu topraklara üstünde kefeni ile giren, yüz bin kişilik zalim Bizans Ordusuna karşı, on bin kişilik ordusu ile zafer kazanan, Kutlu Sultan, Alpaslan’ın Torunları olarak gemileri yaktık geliyoruz.

Geliyoruz, ellerimizi semaya kaldırdık, Ey Âlemlerin Rabbi Allah’ım bizleri senin yolunda dosdoğru kıl, bize doğru yolu göster, bizi yanlışa meylettirme, bizleri zalimlerden korkup kaçanlardan eyleme ve bizleri sadece Hak ve Adalet yolunda çalışan kullarından eyle duası ile.

Geliyoruz, tıpkı şanlı ecdadımız Selçuklu ve Osmanlı gibi dünyanın neresinde zulme uğramış, mazlum millet varsa, dinine, diline ve rengine bakmadan onlara kucağımızı açarak.

Geliyoruz, güçlü olanın değil, haklı olanın yanında, zulme tutsak edenlerin değil, adil bir dünya kurmak isteyenlerin yanında olmaya.

Geliyoruz, bu topraklar için toprağa düşenlerin ardında bıraktığı mirası sahipsiz bırakmadığımızı göstermek için.

Geliyoruz, yerli ve milli düşünen, Ecdadına saygılı, Vatan ve Millet sevdalısı, göğsü iman dolu Şuurlu Gençliğimizle. 

Biliyoruz ki, savaşa giderken cenneti düşünenlerle, ganimeti düşünenler arasında fark olacaktır. Bu fark elbette ki savaş esnasında ortaya çıkacaktır. Ölmeye hazır bir askeri Allahtan başka hiçbir güç korkutamaz.

Dünya, Müslümanlar Selçuklu ve Osmanlının adaletine hasret kalmış, yeni bir dünya düzeninin kurulmasını beklemektedir. Hak ve Adalete dayalı bu düzen er ya da geç kurulacaktır.

Zafer inanlarındır ve zafer yakındır.

 

 

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

One comment

  1. SEYFETTİN ARSLAN

    MAŞALLAH AZGINA YÜREĞİNE SAĞLIK BİLAL KARDEŞ HİSLERİMİZE TERCÜMAN OLDUMUZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir