Pazar , Temmuz 22 2018

Gençlere Üç Aylık Yaz Tatili Boyunca Ödenecek Ücret Belli Oldu


Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce açıklama yaptığı sosyal çalışma programı hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Üniversiteli gençlere bu programı kapsamında her yaz 3 ay boyunca topla 4 bim 800 lira ödeme yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce bir açıklama yaparak yaz aylarında gençlere asgari ücretle iş imkanı sağlanacağını söylemişti.  ‘Gençler İçin Sosyal Çalışma Programı’  kapsamında gençlere sağlanacak iş imkanı için düğmeye basıldı.

3 AYDA TOPLAM 4 BİN 800 LİRA ÖDENECEK

Üniversiteli gençler yaz aylarında bulundukları şehrinin coğrafi ve sosyal durumuna göre sosyal hizmetler, yaşlı bakımı, Koçluk, eğitmenlik,  folklor eğitmenliği ve ağaç dikimi gibi işlerde hem toplum yararına çalışacak hem de para kazanabilecek.  Ayrıca Bu dönem içerisinde çalışan gençlerin sigortalarda yatırılacak.  Gençlerin yaz aylarında çalışmalarının karşılığı olarak bir aylık net asgari ücret ödemesi yapılacak.  Program 3 aylık bir süreyi kapsadığı için gençler Bu süre sonunda toplam 4 bin 809 lira 36 kuruş para kazanmış olacak.

İLAN YAYIMLANACAK

Başlatılacak olan yeni proje için 18-25 yaş arasındaki üniversiteli gençler, İŞKUR tarafından okudukları üniversitelerin bulunduğu iller de düzenlenecek programları katılabilecekler.  Ayrıca gençler bulundukları illerden öğrencilerle ilgili açılacak olan kurslarda da eğitmenlik yapabilecekler.  Sosyal çalışma programına her yıl 100 bin gencin dahil edilmesi ve toplumsal konularda farkındalık yaratılması planlanıyor. Gençlerin başvuru yapabilmesi için İŞKUR tarafından ilan açık olacak.  gençlerde bu ilanları arasından kendi yapabilecekleri işleri başvuruda bulunabilecekler.

About admin

Check Also

Kredi Kartı Borcu Nedeniyle Takibe Alınanların Sayısı Düştü

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında kredi kartı ve kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir