Cuma , Haziran 22 2018

Gezici Son Seçim Anketini Açıkladı! Hangi Parti Ne Kadar Oy Aldı?


Gezici tarafından yapılan son seçim anketine göre partilerin oy oranları ne kadar? Ankara gündeminde kulisleri oldukça meşgul eden İYİ Parti’nin oy oranı ne kadar oldu? Gezici tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçlarına göre, katılımcıların %18.5’i CHP’ye oy verirken, MHP’nin oy oranı %8.8, HDP’nin oy oranı ise %7 oldu. Gezici tarafından yapılan son seçim anketinin çarpıcı detayları ise şöyle… 

    Gezici Araştırma Şirketi tarafından siyasi partilerin oy oranlarına dair gerçekleştirilen son anket sonuçlarına göre Meral Akşener tarafından MHP’li muhalifler öncülüğünde kurulan İYİ Parti’nin muhtemel bir erken seçime girmesi halinde %19.5 oranında oy toplayabileceği, İYİ Parti’nin bu oy oranını tutturması durumunda AKP’nin oyunun ise %43.8 olacağı açıklandı.

Anket sonuçlarına göre İYİ Parti seçime girdiği takdirde katılımcıların %18.5’i CHP’ye, %8.8’i MHP’ye ve %7’side HDP’ye oy kullanacak. 

MHP ve HDP Barajın Altında Kaldı

Gezici Araştırma Şirketinin anket sonuçlarına göre MHP ve HDP, TBMM’ye girmek için gerekli % 10 barajının altında kaldı. 

İYİ Parti, erken yapılacak olan bir genel seçime katılmazsa AKP’nin %47.1, CHP’nin %26.8, MHP’nin %13.5 ve HDP’nin ise %9.8 oy alacağı kaydedildi.

Yanılma Payı %2,5

Türkiye genelinde 10-15 Ekim tarihlerinde 4.638 katılımcı ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen araştırma sonuçlarındaki hata payının güven aralığı sınırları içerisinde eksi artı %2.5 olduğu açıklandı. 

Murat Gezici: Akşener, Her Koşulda %10 Oy Alacak 

Gezici Araştırma Şirketinin sahibi olan Murat Gezici, “Araştırma sonuçlarına göre katılımcıların ortalama %60’ı Akşener’in siyasi duruşunu olumlu değerlendirirken %32’side olumsuz değerlendiriyor.” şeklinde konuştu. 

 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir