Pazartesi , Temmuz 16 2018

Google, Bilgisayarlardaki Büyük Güvenlik Tehdidine Dikkat Çekti!


İntel ve diğer firmalar tarafından üretilen çiplerin, güvenliği ciddi şekilde tehdit ettiğine teknoloji devi olan Google uzmanlarınca dikkat çekildi. 
    

Google Project Zero Ekibince yapılan açıklamaya göre İntel, AMD ve ARM gibi şirketler tarafından üretilen çiplerde güvenlik açısından önemli açıklar olduğuna dair uyarı yapıldı. Bu açıklar, kötü niyetli kişiler tarafından değerlendirildiği takdirde sistem belleğine kaydedilen parola ve diğer önemli bilgilerin çalınma riski katlandıkça katlanıyor. 
    

Project Zero Ekibi tarafından aktarılan diğer önemli bir bilgi ise güvenliği tehdit eden bu çiplerin, bilgisayarda bulunan diğer çiplere, aygıtlara ve işletim sistemlerine etki ettiğidir. 
Intel tarafından yapılan açıklamada da çiplerdeki güvenlik açığına dair sıkıntının giderilmeye çalışıldığına yer verildi. Intel şirketi tarafından çalışmalar esnasında oluşabilecek yavaşlamalardan kullanıcıların etkilenmeyeceği de belirtildi. 

Teknoloji şirketleri tarafından muhtemel güvenlik açıklarından bilgisayar korsanlarının istifade etmesinin önüne geçmek için açıklar giderilene kadar kamuoyuna bilgi verilmiyor.    
 

About

Check Also

Instagram Hikayelerine Hangi Özellik Geliyor?

Kendini sürekli yenileyen Instagram, uygulamaya ekleyeceği yeni bir özelliğin hazırlığı içerisinde. Bu yeni özellik ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir