Cumartesi , Ağustos 4 2018

Görme Özürlü Vatandaşa 'Numara Yaptın' Sopası


Doğuştan aşırı görme yeteneği kaybı olan, aynı zamanda işitme engelli Kemal Tanas, Erzurum ilinde yaşamını ikame ettiriyor. 37 yaşında Tanas, Cumhuriyet Caddesinde yolun karşısına geçmek için görmediği bir bayanın kolunu tutarak yardım istemeye çalıştı. Bayan ise tacize uğradığını sanarak bir anda bağırmaya başladı. bayanın yardımına koşan çevredeki vatandaşlar, görme ve işitme engelli olan Kemal Tanas’ı bilmeyerek darp ettiler. Vatandaşların elinden yine bir vatandaş tarafından alınan Tanas, polis ekipleri tarafından karakola götürüldü. 
    

Kemal Tanas’ın, Cumhuriyet Caddesinde vatandaşlar tarafından darp edildiğini öğrenen ailesi ise olaya karışan saldırganlardan şikayetçi oldu. Görme ve işitme engelli olan Kemal Tanas’ın abisi ise kardeşinin %95 özürlü raporu olduğunu belirtti. 
    

Kardeşinin beynindeki tümör nedeniyle göz ve kulak gelişimini sağlayamadığını belirten abi Murat Tanas, “Kardeşim dışarıya çıktığı zaman sürekli yanında bulunamıyoruz. Kardeşim, Cumhuriyet Caddesinde karşıdan karşıya geçmek isterken her zaman yaptığı gibi birinin koluna girerek yardım talep ediyor. Kardeşim, bu kez yardım amaçlı bir bayanın kolundan tutunca taciz edildiğini düşünen bayan çığlık atmaya başlıyor. Bayanın çığlıkları üzerine etrafta bulunan taksici ve esnaf vatandaşlar ise olayı anlamadan ve dinlemeden kardeşimi darp ediyor. Oysa kardeşim kesinlikle art niyetli değil. Bazı saldırganların ise kardeşimin kör taklidi yaptığını ileri sürerek üzerine yürümeyi sürdürmeleri bizleri derinden üzdü.” ifadelerine yer verdi.    
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir