Cumartesi , Ağustos 4 2018

Güçlü Türk Ekonomisi, Dış Mihraklara Rağmen Azimle Hedefine İlerliyor


Kendi içerisindeki ticaret hacmini artırarak üyelerini güçlendirmeyi temel hedef edinen Patronlar Platformunun haftalık toplantısı İstanbul’da yapıldı. 
    

Patronlar Platformu tarafından İstanbul’da düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyesi ve ekonomist Kerem Alkin, 2018 Yılı ve Ekonomik Beklentiler konulu bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Alkin, “Türk ekonomisi çok güçlüdür. Dış mihraklar tarafından koparılan yaygaralar ve oyunlarla ekonomimiz yıpratılarak yıkılamaz. Türk ekonomisi gelecek yıllar içerisinde dünya ekonomisinde ilk onda yer almayı hedeflemektedir. Araştırmalar ve beklentiler bu yöndedir.” şeklinde konuştu. 
    

Patronlar Platformunun düzenlediği toplantıya Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur’da katıldı. Cesur, ASKON’un yeni Türkiye vizyonu hakkında açıklamalarda bulundu. 
    

Patronlar Platformunun misyonu kendi bünyesindeki ticaret hacmini artırarak üyelerini güçlendirmek ve yurtdışı pazarlarında yer almasını sağlamaktır. Bu misyona ulaşmak için 15 Şubat 2017 tarihinden sonra platformun üye sayısı ve ticaret hacmi bir yıllık süreçte kartopu gibi büyümüştür. Şu anda 100 üyemizin kendi aralarında yaptığı ticaret hacmi 50 milyon TL barajını geçmiştir. 2017-18 sezonunun bitimi olan Haziran ayına kadar bu ticaret hacminin 100 milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz. 
    

Patronlar Platformu, faaliyetlerini ‘Bu platformda iş var’ sloganıyla sürdürmektedir. Bu platformda, iş haricinde farklı konulardan bahsetmek ise kesinlikle yasaktır.          
 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir