Pazar , Haziran 24 2018

Gün Ortasında Geceyi Yaşamak


O kadar boğuk yaşantılar içerisindeyiz ki o boğuk yaşantılarımız, bizleri yalnızlaştırmaya başladı. En büyük özlemimiz olan yalnızlığa ulaşmak için kalabalıklardan kaçar hale geldik. 

Maddi ve manevi sıkıntılarımız bizleri o kadar çok bunalttı ki kendimizi bir girdabın içerisinde hissediyoruz. Hatta kaybolduğumuz o girdabın içerisinde kendimizi arıyoruz da bir türlü bulamıyoruz.  

Dünyadaki varlığımızın bırakın insanlık için kendimiz için dahi bir anlamı olmadığından yokmuşuz gibi bir yaşam sürüyoruz. Öyle bir çelişki içerisindeyiz ki dünyadan kurtulmak istiyoruz ama ölmeye de razı değiliz. 

Yaşantılarımız, susuz kalmış dudaklar gibi çatlaklarla dolu ve o çatlaklardan sızan sular, her geçen gün bizleri biraz daha yaşamın dibine çekiyor. Batıyoruz. Battığımızın farkındayız. Ama kendimizi kurtarmak için hiçbir şey yapmıyoruz ya da yapamıyoruz. 

Yaşam bize içerisinde Anadolu olan bir türkü söylese yaralı ruhumuza ne kadar iyi gelirdi değil mi? Kara çiçek gibi solgun olan benizlerimize biraz kan, fersiz olan gözlerimize biraz fer gelirdi. 

Yaşantılarımızın karanlık tarafında suskun kalmışız. Gönlümüz çağlayanlar gibi coşkun olsa da katı bir yalnızlık içerisindeyiz. Yaşamın derinliklerine dalıp kendimizi yeniden bulmak için kaçmamız gerekiyor. Ama kaçacak güçten yoksunuz. 

Kalbimiz sam yüklü kederler altında ezilirken kendimize karşı bile yabancıyız. Unutmak ve her şeye yeniden başlamak istiyoruz. İstiyoruz ama elimizi yaşama uzattığımızda elimizden tutacak bir el yok. 

Ve bizlere yine gün ortasında geceyi yaşamak düşüyor. 

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir