0-18 yaş aralığı bugün hangi saat aralığında sokağa çıkacak

18 yaş altı çocuk ve gençlerimiz, bugün sokağa çıkabilecekler. Peki 18 yaş altı çocuk ve gençlerimizin, hangi saat aralığında sokağa çıkma izni bulunuyor? Bu sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

GÜNDEM 05.06.2020, 11:27 05.06.2020, 11:34 Şener Koştu
0-18 yaş aralığı bugün hangi saat aralığında sokağa çıkacak

Bugün 18 yaş altı çocuk ve gençlerimizin sokağa çıkma izinleri bulunuyor. 18 yaş altı çocuk ve gençlerimiz, bugün hangi saat aralığında sokağa çıkabilecek? Vatandaşlarımızın merak ettiği bu sorunun cevabı haberimizin detayında…

Haftada 2 Güne Çıkarılmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılan açıklamayla 20 yaş altı olan sokağa çıkma kısıtlaması normalleşme adımları kapsamında 18 yaş altına düşürülmüş ve 18 yaş altı çocuk ve gençlerimizin, sokağa çıkma hakkı haftanın Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 2 güne çıkarılmıştı.

Bugün Saat Kaçta Sokağa Çıkacaklar

Haftanın Çarşamba ve Cuma günleri sokağa çıkma izni bulunan 18 yaş altı çocuk ve gençlerimiz, 14.00 ila 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecekler. Çocuk ve gençlerimizin dışarıda olduğu saatlerde sosyal mesafe kuralına uymak, maske takmak ve yürüyüş mesafesinden ayrılmamak gibi koşullara uyması gerekiyor.

İkili Sistem Tek Sisteme İndirildi

Çocuk ve gençlerimize yönelik sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Maske takmaya, sosyal mesafe kuralına ve hijyene çok dikkat edilmelidir. 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını 18 yaş altına indiriyoruz. 0-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimiz, Çarşamba ve Cuma günleri saat 14.00 ila 20.00 aralığında dışarı çıkabilecekler. Bundan sonraki süreçte ikili sistemi, tek sisteme indiriyoruz.” ifadelerine yer vermişti.   

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@