12 belde ve köy karantina altına alındı! İçişleri Bakanı’ndan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de de etkisini gösteren 12 belde ve köyün karantina altına alındığını açıkladı.

GÜNDEM 27.03.2020, 19:02 27.03.2020, 19:28 Sema Topbaş
12 belde ve köy karantina altına alındı! İçişleri Bakanı’ndan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de de etkisini gösteren 12 belde ve köyün karantina altına alındığını açıkladı. Bakn Soylu, yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında toplamda 12 belde ve köyün karantina altına alındığını duyurdu. İşte detaylar...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Açıklama

banner32
İçişleeri Bakanı Süleyman Soylu, en son Rize'de alınan karantina kararının Türkiye'de 12. karantina kararı olduğunu duyurdu. NTV canlı yayınına katılan ve gündeme dair önemli soruları yanıtlayan Bakan Soylu, Rize Kendirli beldesi ile yakınında yer alan Esentepe, Beştepe, Maltepe ve Selimiye köylerinin karatina altına alındığını ancak bu karantina kararının ilk kez Rize'de alınan bir karar olmadığını bu kararın Türkiye'de belde ve köy olarak 12. karantina kararı olduğunu duyurdu. Konuyla ilgili ilk kez açıklama yapan Soylu, bazı köyler ve beldelerde virüsün bulaşım riskinin fazla olduğu b risk sonucunda da karantina kararının alınabildiğini belirtti. Rize'de 5 ayrı noktada alınan karantina kararını 'Bir ölüm vakası var ve 65 yaş üstü çok vatandaşımız var' şeklinde açıklayan Soylu, alınan karantina kararının tedbir amaçlı aolduğunun altını çizdi.

Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili tüm gelişmeleri en başından beri titizlikle takip ettiklerini söyleyen Soylu, virüsün en çok etkilenen ülke olan İran'la ilgili tüm tedbirlerin hızlı bir şekilde alındığını ve bütün sınırların kapatıldığını ifade etti. 30 Ocak tibarıyla tüm sınır kurumlarını uyaran tebliğin yayınlandığını söyleyen Bakan Soylu, sınır kapılarını kapatmakla başlayan önlemlerin eğitime ara verme, umuma açık yerlerde kısıtlama, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları olan yaşlıların sokağa çıkmasının yasaklanması gibi birçok tedbir alındığına değindi. Ayrıca tedbirler kapsamında İtalya'nın salgına karşı yaptığı yanlışlar, Amerika'nın salgına karşı aldığı önlemler ile Avupa'da izlenen yolların yakından takip edildiğini belirtti. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili sorya yanıt veren Soylu, 'Sokağa çıkma yasağına gerek yok demem' sözlerini kullandı. 

Ayrıntılar Geliyor...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@