16-19 Mayıs arası sokağa çıkma yasağı ilan edildi, 9 ilde daha seyahat kısıtlaması kalktı! İşte alınan yeni kararlar

Koronavirüs gündemli toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor. 

GÜNDEM 11.05.2020, 19:13 11.05.2020, 20:06 Sema Topbaş
16-19 Mayıs arası sokağa çıkma yasağı ilan edildi, 9 ilde daha seyahat kısıtlaması kalktı! İşte alınan yeni kararlar

Koronavirüs gündemli toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor. 2 önemli başlığın masaya yatırıldığı Kabine Toplantısı’nda alınan yeni kararlar ve salgınla ilgili son değerlendirmeleri aktaracak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ulusa Sesleniş’ konuşması yapıyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları…

4 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan'ın yaptığı son dakika açıklamasında, 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyuruldu. 

300 Yerleşim Yerinde Karantina Uygulaması Kalktı

banner32
Kabine Toplantısı'ndan sonra önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerin salgını kontrol altına aldığını söylerken bazı ülkelerde ise salgının hala devam ettiğini ifade etti. Yaşanan bu sürecin herkese hayatımızda temizliği ön plana alarak yaşamımızı yeni sürece göre sürdürmemiz gerektiğini gösterdiğini ve bu tablonun maska kullanımı, fiziki mesafeyi korumayı işaret ettiğini belirtti. Salgın sebebiyle 412 yerin karantinaya alındığını söyleyen Erdoğan, 300 yerleşim yerinde ise karantina uygulamasının kaldırıldığını ifade etti. Karantina uygulaması 112 yerleşim yerinde hala devam ediyor.

Milli Dayanışma Kampanyası'nda Ne Kadar Bağış Toplandı?

Türkiye'nin ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarına sahip çıktığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşlılarımıza da sahip çıkıldığını ve en düşük emekli maaşının 1500 liraya çıkarıldığını aktardı. Öte yandan salgın kapsamında başlatılan 'Biz Bize Yeteriz Kampanyası'nda ise toplamda 2 milyar lira bağış toplandığı açıklandı.

Seyahat Kısıtlaması Kalkan Yeni İller

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, geçtiğimiz hafta seyahat kısıtlaması kalkan 7 ile yenilerinin eklendiğini söyledi. Yeni alınan karara göre, Adana, Diyarbakır, Denizli, Mardin, Ordu, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Trabzon ve Tekirdağ'da seyahat kısıtlamasının kalktığı duyuruldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@