20 bin liranın isabet ettiği Milli Piyango biletini haram diyerek yaktı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde asgari ücretli bir işçinin Milli Piyango biletine 20 bin lira isabet etti. Ancak bilet sahibi paranın haram olduğunu söyleyip bileti hiç düşünmeden yaktı.

20 bin liranın isabet ettiği Milli Piyango biletini haram diyerek yaktı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde asgari ücretli bir işçinin Milli Piyango biletine 20 bin lira isabet etti. Ancak bilet sahibi paranın haram olduğunu söyleyip bileti hiç düşünmeden yaktı. Bursa’nın İnegöl ilçesinde mobilya işçisi olarak çalışan Esat Şahan, 80 milyon liralık yılbaşı özel çekilişi için Milli Piyango bileti aldı. Aldığı bilete ise 20 bin lira ikramiye çıktı. Ancak Esat Şahan, herkesten farklı olarak bir şe yaptı ve bilete çıkan ikramiyeyi haram diyerek yaktı.

Haram Diyerek Bileti Yaktı

37 yaşında olan ve 1 de erkek çocuk babası olan Esat Şahan, bir alışveriş merkezine gittiğini ve orada çay içerken bir bilet satıcısı bayanın kendisine bilet uzattığını ve çocuğunun ısrarlarına dayanamadığı için bileti aldığını söyledi. milli Piyango’nun çekilmesinin ardından biletini sorguladığını söyleyen Şahan, bir rakam ile 20 milyon lirayı kaçırdığını ve biletine 20 bin lira çıktığını gördüğünü söyledi. Ancak bu paranın haram olduğunu düşündüğü için bileti çevirmediğini söyledi ve herkese de bunu tavsiye ettiğini ifade etti. Daha sonra da ikramiye çıkan biletini kameralar önünde yaktı.

1 Maaş İkramiye Kazandı

Kendisine çıkan Milli Piyango biletini yakan Esat Şahan’a ise bir sürpriz patronundan geldi. Esat Şahan’ın yaptığı hareketin güzel bir davranış olduğunu söyleyen Hüseyin Çakır, bu güzel davranışından ötürü Şahan’a 1 maaş ikramiye vereceğini söyledi.

Yorumlar (3)
vivaldi 6 ay önce
Beyinsiz mal o zaman almayacaksın... hem haram veya helal olup olmadığının defterini kim tutuyor gözünle haram oldugunu gördün mü yemiyorsan o parayla şu sogukta sokakta kalanlara kıyafet alsaydın hayvanları besleseydin ama o beyin var mı sende siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size etsin....
Kazım 6 ay önce
VİVALDİ hakaret etmeden önce haram parayla hayır olurmu?a
Bir araştırsaydın.
VATANDAŞ 6 ay önce
HARAMDI DİYE ALMADIM DİYO HARAM OLDUĞUNU BİLDİĞİ HALDE NEDEN BİLET ALIYORDA SHOW YAPIYOR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@