24 Nisan’da kamu çalışanları idari izinli mi olacak? Açıklama geldi

Cumhurbaşkanlığı kararıyla yapılan son dakika açıklamasında, 24 Nisan tarihinde tüm kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları bekleniyor. 

GÜNDEM 21.04.2020, 17:57 21.04.2020, 19:07 Sema Topbaş
24 Nisan’da kamu çalışanları idari izinli mi olacak? Açıklama geldi

Cumhurbaşkanlığı kararıyla yapılan son dakika açıklamasında, 24 Nisan tarihinde tüm kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları bekleniyor.  24 Nisan tarihinde kamu çalışanlarının idari izinli sayılacağı açıklamasıyla birlikte hizmetlerin aksatılmaması için asgari düzeyde personel bulundurulacağı bilgisi de paylaşıldı.

24 Nisan Cuma Günü İdari İzinli Sayılacaklar

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan bütün çalışanların 24 Nisan 2020 Cuma günü izinli sayılmalarına karar verildi. Yapılan açıklamada, bu tarihte hizmetlerin aksatılmaması amacıyla asgari seviyede personel bulundurulması kararına varıldığı da aktarıldı. 

banner32
Kurum Yöneticileri Tarafından Gereken Tedbirlerin Alınması İstendi

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan duyuruya göre, kurum yetkilileri tarafından gerekli olan tüm tedbirlerin alınması ve hizmetlerin aksatılmamas, zorunlu hizmetlerin yürütülebilmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyl, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 24 Nisan 2020 tarihinde idari izinli sayılmalarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uygun görüldüğü bilgisi verildi.

4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Bilindiği gibi dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının hemen ardından yapılan 'Ulusa Sesleniş' konuşmasında, 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulamasından bahsedilmişti. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisini devam ettiren ve insan sağlığını doğrudan etkileyen koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda tamamen halk sağlığını korumak ve teması en aza indirgemek amacıyla böyle bir karar alınırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 il ve Zonguldak'ta 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının 22 Nisan 2020 gecesi saat 24.00'da başlayarak 26 Nisan 2020 gecesi saat 24.00'da so bulacağı aktarıldı. Sokağa çıkma yasağı kapsamında istisnalar haricinde tüm vatandaşların sokağa çıkması kısıtlanırken alınan bu tedbir kapsamında salgının yayılma hızının düşürülmesinin, salgının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu sağlama ve sosyal mesafeyi sağlamanın amaçlandığı aktarıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@