30 bin kişiyi dolandıran ikinci tosuncuk yakalandı

‘Çok yatır, çok kazan’ sloganıyla İzmir’de kurduğu şirket ile yaklaşık 30 bin kişiyi dolandıran ‘ikinci tosuncuk’ lakaplı Atakan A. yakalandı.

GÜNDEM 13.02.2020, 13:23 Sinem Ramazanoğlu
30 bin kişiyi dolandıran ikinci tosuncuk yakalandı

‘Çok yatır, çok kazan’ sloganıyla İzmir’de kurduğu şirket ile yaklaşık 30 bin kişiyi dolandırdıktan sonra kayıplara karışan ‘ikinci tosuncuk’ lakaplı Atakan A. Gürcistan’da yakalandı.

Düzenlenen ortak operasyonla yakalandı

banner32
İzmir’de kurduğu şirket ile yaklaşık 30 bin kişiyi dolandırıp kayıplara karışan ‘ikinci tosuncuk’ lakaplı Atakan A. Kırmızı bültenle aranıyordu. Polis ekiplerine Gürcistan’da olduğuyla ilgili ihbar gelmesinin üzerine ekipler harekete geçti. Atakan A.’nın Batum’da bir evde saklandığını öğrenen ekipler Gürcistan’daki yetkililerle iletişime geçerek ortak operasyon düzenledi. Saklandığı eve yapılan baskın sonucunda yakalanan Atakan A., gözaltına alındı. Gözaltında olan ikinci tosuncuğun Gürcistan’dan Türkiye’ye iade süreci başlatıldı.

Kırmızı bültenle aranıyordu

"Epitelyum internet reklamcılığı" olarak bilinen sistemle, yüksek kar payı vaadiyle 30 bine yakın kişiden 10 milyon liradan fazla parayı hesabına aktardıktan sonra ortalıktan kaybolan Atakan A., kırmızı bültenle aranıyordu. Yurt dışına kaçtığı öğrenilen Atakan A., Gürcitan’da saklandığı bir evde yakalandı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@