5 ilimiz 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak! İşte o iller

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak olan il sayısı 5 oldu.

GÜNDEM 12.05.2020, 11:29 Sema Topbaş
5 ilimiz 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak! İşte o iller

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak olan il sayısı 5 oldu. Erdoğan dün yaptığı açıklamada, 9 ilin daha seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını duyurmuştu. Seyahat kısıtlaması kaldırılan 9 il arasında yer alan Trabzon, Aydın, Denizli, Şanlıurfa ve Adana’nın sokağa çıkma yasağından da muaf tutulacağı belirtildi.

Trabzon Valiliği’nden Açıklama

Trabzon Valiliği’nden gelen son dakika açıklamasında, 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan kişiler dışındaki vatandaşların muaf tutulacağı bilgisine yer verildi.

Hangi İler 4 Günlük Yasaktan Muaf Tutuldu?

banner32
Dün gerçekleştirilen koronavirüs gündemli Kabine Toplantısı sonrasında kamuoyunu bilgilendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 il için seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı bilgisini vermişti. İlk olarak Trabzon’un 16-19 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından muaf tutulduğu açıklanırken daha sonra 4 ilin daha yasaktan muaf tutulacağı bilgisi geldi.

Sokağa çıkma yasağı ve 5 il

5 İl Yasaktan Muaf Tutulacak

Trabzon Valiliği’nden gelen son dakika açıklamasının ardından 16-19 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak olan il sayısının 5’e yükseldiği öğrenildi. Bu kapsamda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kapsayan sokağa çıkma yasağından muaf olan iller, Trabzon, Aydın, Denizli, Şanlıurfa ve Adana olarak açıklandı.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@