5 kişilik ailenin şehit düştüğü saldırının faili PKK’lı terörist yakalandı!

2016 yılında Diyarbakır’da bomba yüklü araçla düzenlenen hain saldırının faili yakalandı.

GÜNDEM 27.06.2020, 19:41 27.06.2020, 20:10 Sema Topbaş
5 kişilik ailenin şehit düştüğü saldırının faili PKK’lı terörist yakalandı!

2016 yılında Diyarbakır’da bomba yüklü araçla düzenlenen hain saldırının faili yakalandı. Aynı aileden 5 kişinin şehit düştüğü saldırının faili olan PKK’lı teröristin yakalandığı açıklandı.

Diyarbakır Başsavcılığı Çalışma Başlatmıştı

banner32
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 Ağustos 2016 tarihinde Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çevik kuvvet polislerini taşıyan aracın geçişinde PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen ve aynı aileden 5 kişinin hayatını kaybeymesine sebep olan hain saldırının failinin yakalanması için çalışma başlatmıştı. 5 kişilik ailenin şehit edildiği saldırının faili olan teröristin yakalandığı duyuruldu.

PKK'lı Terörist Yakalandı

Başlatılan çalışma sonucunda saldırıyla bağlantısı olduğu belirlenen şüpheli Mehmet Eliaçık için harekete geçen güvenlik güçleri, şüpheliyi Diyarbakır'daki bir noterde işlem yaptığı sırada yakaladı. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandığı öğrenildi. 

5 Sivil Şehit Düşmüş, 12 Kişi Yaralanmştı

10 AĞustos 2016 yılında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yer alan tarihi On Gözlü Köprü'nün yakınlarında PKK'lı teröristler tarafından 52 yaşındaki Behiye Yıldırım, 23 yaşındaki Derya Yıldırım, 31 yaşındaki Demet Yıldırım Aydın, 8 yaşındaki Oğuz Kaan Aydın ve 3 yaşındaki Ceylinaz Aydın şehit düşmüştü. Saldırı sonucunda aralarında polislerinde bulunduğu 12 kişi yaralanmıştı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@