6 Nisan 2020 Türkiye’de vaka sayısı kaç oldu? Ölü sayısı kaça yükseldi?

Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenen koronavirüs salgını vaka ve ölüm tablosuna göre son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı 75 olarak belirtildi. Ülkemizde koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın toplam sayısı 649 olarak açıklandı. 

GÜNDEM 06.04.2020, 19:50 06.04.2020, 20:02 Sema Topbaş
6 Nisan 2020 Türkiye’de vaka sayısı kaç oldu? Ölü sayısı kaça yükseldi?

Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenen koronavirüs salgını vaka ve ölüm tablosuna göre son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı 75 olarak belirtildi. Ülkemizde koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın toplam sayısı 649 olarak açıklandı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre bugün toplamda kaç test yapıldı? Yapılan toplam test sayısı kaa ulaştı? Türkiye'deki koronavirüs vaka sayısı kaça yükseldi? İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı 6 Nisan 2020 Koronavirüs Verilerini Açıkladı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisi devam eden yeni tip koronavirüs salgını insan sağlığını doğrudan etkilemeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan son verilere göre, Türkiye'de son 24 saat içinde 21.400 test yapıldı. Yapılan test sayısı toplamda 202.845 olarak açıklandı. Son 24 saat içinde 3.148 yeni vaka ortaya çıkarken ülkemizdeki toplam koronavirüs vaka sayısı 30 bin 217 olarak belirtildi.

İyileşen Hasta Sayısı Kaça Yükseldi?

banner32
Yeni tip koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ederken vaka ve ölüm sayılarının yanı sıra koronavirüse yakalanan ve tedavisi sonrasında sağlığına kavuşan kişilerin sayısıda aktarıldı. Açıklanan verilere göre, koronavirüsten iyileşen hasta sayısı 1.326 olarak belirtildi. 

Yoğun Bakımda Kaç Hasta Var?

Bakanlık tarafından yayınlanan verilere göre, Türkiye'de yoğun bakımda bulunan koronavirüs hasta sayısı 1.415 olarak aktarıldı. Öte yandan toplam entube hasta sayısı 966 olarak ifade edildi.

GünlükTest Sayısı 30 Bini Bulacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yayınlanan koronavirüs verilerinin yanında yaptığı paylaşımda, Türkiye'de günlük koronavirüs test sayısının 30 bini bulcağını belirtti. Öte yandan Bakan Koca, iyileşen hasta sayısında artış hızının devam ettiğini ve günden güne artan test sayısına göre vaka sayısındaki artışın düşük seyrettiği değerlendirmesinde buundu. Sağlık Bakanı Koca, virüsün tüm gücünü temas ortamından aldığını ve virüse bu fırsatın verilmemesi gerektiğini söyleyerek bir kez daha 'Evde kalalım' çağrısı yaptı.

Ayrıntılar Geliyor...
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@