65 yaş üstü olanlar artık hafta sonları sokağa çıkabilecek mi?

Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin başında olan 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma yasağı konusunda yeni bir değerlendirme yapıldı ve hafta sonları sadece 3 saatliğine dışarı çıkabilme izni verilmesi konusu gündeme geldi.

GÜNDEM 25.04.2020, 12:08 Sema Topbaş
65 yaş üstü olanlar artık hafta sonları sokağa çıkabilecek mi?

Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin başında olan 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma yasağı konusunda yeni bir değerlendirme yapıldı ve hafta sonları sadece 3 saatliğine dışarı çıkabilme izni verilmesi konusu gündeme geldi. Salgınla ilgili en riskli yaş grubunda olmaları sebebiyle tamamen sağlıklarını korumak amaçlı sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü kişilere getirilen bu yasak AK Parti hükümeti tarafından MYK’da yeniden masaya yatırıldı.

65 Yaş Üstü Sokağa Çıkmada Yeni Karar

banner32
Dünyanın dört bir yanına yayılan ve 11 Mart tarihinde Türkiye’ye de sıçrayan Yeni tip koronavirüs salgınının ülkemize gelmesinin hemen ardından tüm tedbirler titizlikle alınmış ve ilk başta 65 yaş üstü olan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkmaması ve ihtiyaçları halinde ulaşabilecekleri yardım numaraları ülke gündeminde geniş yer buldu. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında koronavirüsle ilgili alınan kararları yeniden gözden geçiren AK Parti hükümeti, başta maske satışı, meydanların sıkı denetimi, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı gibi birçok önemli konuyu yeniden ele aldı. Toplantıda en çok üzerinde durulan konulardan biri de 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı konusu oldu.

Maske Takıp Sosyal Mesafeye Uyarak 3 Saat Dışarı Çıkabilme İzni

Hürriyet’in haberine göre, AK Parti’nin gerçekleştirdiği MYK toplantısında salgın kapsamında 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının alınan ilk kararlar arasında olmasından dolayı bu kişileri biraz rahatlatmak ve psikolojik olarak sorun yaşamamaları adına bazı değerlendirmelerde bulunuldu. Bu kapsamda, 65 yaş üstü olan kişilere hafta sonları maske takılması, sosyal mesafeye özen gösterilmesi ve sadece 3 saat olması şartıyla 65 yaş üstü kişilerin hafta sonları sokağa çıkmalarına izin verilmesi düşünülüyor. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@