65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı mı?

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 65 yaş üstü ile 18 yaş altının sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 04.06.2020, 00:35 Şener Koştu
65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı mı?

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerle ilgili normalleşme adımları kademeli bir şekilde atılırken, 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altının sokağa çıkma kısıtlamasının ne zaman kaldırılacağı bugünlerin en fazla merak edilen konuları arasında yer alıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar haberimizin detayında…

En Fazla Fedakarlığı Onlar Yaptı

65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma kısılaması ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “65 yaş üstü vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençlerimiz ve çocuklarımız, bu zor süreçte en fazla fedakarlığı yapan kesim oldular. Sokağa çıkma kısıtlaması halen süren büyüklerimiz haftada bir gün, gençlerimiz ve çocuklarımız ise haftada iki gün sokağa çıkabiliyorlar. Büyüklerimiz ile gençlerimiz ve çocuklarımıza uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması Bilim Kurulu’nda gündeme geldi. Bilim Kurulu, özellikle büyüklerimizin yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının uzatılmasından yana tavır sergiledi. Bu iki kesim ile ilgili düzenleme yüksek ihtimal önümüzdeki hafta gündeme gelir. Bakanlar Kurulu’nda da gündeme gelmiş ve gerekli açıklama yapılmış olur. Bu konu ile ilgili bir düzenleme gündemimize geldi. Yüksek ihtimal önümüzdeki hafta netleşmiş olur. Büyüklerimizin ve gençlerimizin asla unutmayacağımız bu fadekarlıklarının sona ermesinde 53 milyon vatandaşımızın tedbirlere uyması en etkili faktör olacak.” ifadelerine yer verdi.  

Yorumlar (1)
mustafa hançer 1 ay önce
ne saman 18 yaşlar çikacaak dişari 65 yaşalar ne saman çikaçak dişari
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@