65 yaş ve üstüne müjde! Dışarı çıkma izinleri kaç gün olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Uzun bir süredir tedbir amaçlı evlerinde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşları sevindirecek bir haber geldi.

GÜNDEM 06.06.2020, 22:01 06.06.2020, 22:05 Sema Topbaş
65 yaş ve üstüne müjde! Dışarı çıkma izinleri kaç gün olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Uzun bir süredir tedbir amaçlı evlerinde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşları sevindirecek bir haber geldi. 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma yasakları üzerinde yeni bir formül üzerinde çalışıldığı öğrenildi. Yeni düzenlemeye sokağa çıkma izni 2 güne çıkarılacak. 

65 Yaş ve Üstü İçin Yeni Düzenleme

Bilindiği gibi Türkiye 1 Haziran 2020 tarihinde normalleşme sürecine girdi ve çok sayıda kısıtlama kontrollü bir şekilde kaldırılmaya başlandı. Koronavirüs sürecinin ilk başından bu yana 65 yaş ve üstü sokağa çıkma yasağı devam ederken bu yaş grubunda olan vatandaşlar belirli gün ve saatlerde sokağa çıkabiliyorlar. Uzun süre evde kalmalarından dolay bunalan 65 yaş ve üstü vatandaşlardan gelen şikayetler artmaya başlayınca sokağa çıkma yasağı üzerinde yeni formül üzerinde çalışılmaya başlandı. Üzerinde çalışılan formüle göre 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma izin günü 2 güne çıkarılacak. 

Sokağa Çıkma Yasağı ve 65 Yaş ve Üstü

65 Yaş ve Üstü İçin Yasak Ne Zaman Kalkacak?

Öte yandan tedbir amacıyla sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşların yasaklarının tamamen kalkacağı tarih üzerinde de bazı iddialar bulunuyor. Bu iddialara göre, 65 yaş ve üstü için hale devam eden sokağa çıkma yasağının Haziran ayının ortasında kaldırılması bekleniyor. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@