7 yaşındaki İkranur her yerde aranıyor

Dün akşam saatlerinde Giresun'un Bulancak ilçesinde kaybolan İkranur Tirsi'nin sağ salim bulunması için ekipler seferber oldu.

GÜNDEM 28.06.2020, 19:30 Şener Koştu
7 yaşındaki İkranur her yerde aranıyor

UMKE, AFAD, AKUT, Jandarma ve Özel Harekat ekipleri, dün akşam saatlerinde Giresun'un Bulancak ilçesinde kaybolan İkranur Tirsi'yi her yerde arıyor. İkranur'u arama çalışmaları aralıksız sürse de halen bir sonuç alınamadı. Ekipler tarafından belirlenen noktalarda küçük kızı arama çalışmaları didik didik sürerken, bir açıklama yapan Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, "İnşallah küçük kızımızı sağ salim bularak ailesine teslim etmek için elimizden geleni yapacağız." dedi. 

60 Kişilik Ekip ve Vatandaşlar Her Yerde Arıyor

İkranur Tirsi, dün akşam saatlerinde arkadaşlarıyla oyun oynadığı esnada arkadaşlarına hayvanlarını alıp geleceğini söyleyerek arkadaşlarının yanından ayrıldı. Aradan bir süre geçip İkranur geri dönmeyince arkadaşları, durumu İkranur'un ailesine anlattı. Tirsi ailesi, kızlarını bulmak için köyde arama çalışması başlattılar. Ancak bu arama çalışmasından bir sonuç alamayınca jandarmaya ihbarda bulundular. Küçük kızı bulmak için Jandarma Özel Harekat, AFAD, AKUT ve UMKE'den 60 kişilik bir ekip oluşturuldu. Gece geç saatlere kadar süren arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı. Sabahın erken saatlerinde tekrar başlayan aramaya çalışmaları gün boyu aralıksız sürdü.   

İpucuna Rastlanılmadı

Şu ana kadar herhangi bir ipucuna rastlayamadıklarını ifade eden AKUT Giresun gönüllüsü Levent Sevinç, "Küçük kızımızın son görülme noktasına odaklandık. Tanıdıkları dinleyerek ve söylediklerini de dikkate alarak planlamamızı yaptık. İkranur'un son görüldüğü noktadan rota taramasına, alan aramasına ve bölge aramasına yoğunlaşıldı. Arama ekipleri o bölgelere yönlendirildi. Şu ana kadar herhangi bir ipucuna rastlanılmadı. Stratejide değişikliğe gittik. Çalışmalarımız gece saatlerinde de sürdü. Gece boyunca buradan ayrılmadık. Sabahın ilk ışıklarıyla beraber çalışmalarımızı farklı metotlarla aynı bölgede yoğunlaştırdık. Kızımızın son görüldüğü noktadan aşağı dereye doğru tarama yaptık. Özel harekatçı arkadaşlarımızda çalışmalarını batı tarafında yoğunlaştırdı." dedi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@