8 Nisan 2020 Türkiye’deki koronavirüs vaka ve ölü sayısı

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni tip koronavirüs verilerine göre, son 24 saat içinde Türkiye’de 87 kişi daha koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Vaka sayısı ise 4 bin 117 artarak toplamda 38 bin 226’ya ulaştı.

GÜNDEM 08.04.2020, 20:02 09.04.2020, 02:06 Sema Topbaş
8 Nisan 2020 Türkiye’deki koronavirüs vaka ve ölü sayısı

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni tip koronavirüs verilerine göre, son 24 saat içinde Türkiye’de 87 kişi daha koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Vaka sayısı ise 4 bin 117 artarak toplamda 38 bin 226’ya ulaştı.

Türkiye'deki Ölü Sayısı 812'ye Ulaştı

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan günlük koronavirüs tablosuna göre, son 24 saatteyapılan test sayısı 24 bin 900 olarak açıklandı. Son yapılan testlerle birlikte toplam test sayısı 247 bin 768'e ulaştı. Son 24 saat içinde belirlenen vaka sayısı 4 bin 117 olarak açıklanırken toplam vaka sayısı ise 38 bin 226 olarak belirtildi. Bugün koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 87 olarak açıklandı. Son 24 saatteki verilerle birlikte ülkemizde koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı toplamda 812'ye ulaştı.

Yoğun Bakım Hasta Sayısı Kaça Çıktı?

Açıklanan verilere göre, koronavirüs salgınına yakalanan ve yoğun bakıma alınan hasta sayısı 1.492 olarak belirtildi. Toplam entübe hasta sayısı ise 995 olarak aktarıldı. Öte yandan koronavirüse yakalanan ve tedavilerinin ardından sağlığına kavuşan kişi sayısı son 24 saatte 264 kişi arttı ve toplam iyileşen sayısı 1.846'ya ulaştı. Açıklanan tabloya göre bugünkü vefat sayısı Türkiye'de koronavirüs sebebiyle yaşanan en yüksek vefat sayısı olarak belirtildi. 

banner32

Sağlık Bakanı Koca Dünkü Açıklamasında Gençleri De Uyarmıştı

Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gerçekleştirilen koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında, salgının sadece yaşlıları değil gençleri de etkilediğini ve artık genç ölümlere de tanıklık ettiklerini ifade etti. Bu bağlamda gençlere de uyarılarda bulunan Koca, salgına karşı temastan mümkün olabildiğince kaçınmak gerektiğini belirterek sosyal mesafeye vurgu yaptı. Bu süreçte tüm vatandaşların yetkililerden gelen uyarılara büyük bir titizlikle uymaları gerektiğini söyleyen Bakan Koca, ülkemizde devam eden salgın sürecinin bir an önce atlatılması ve en az kayıpla bu süreçten çıkılabilmesi için hem yetkililerin hem de vatandaşların üzerine düşen sorumlulukları büyük bir bilinçle yerine getirmeleri gerektiğini ifade etti. Mümkün olduğunca evden çıkmamak ve getirilen kurallara uymak konusuna da bir kez daha vurgu yapan Sağlık Bakanı, herkesin kendi OHAL'ini ilan etmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdi. 

Sağlık Bakanı'ndan Açıklama

Sosyal medy hesabı Twitter üzerinden günlük koronavirüs veri tablosunu yayınlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, koronavirüs sebebiyle yoğun bakımda tedavi gören ve entübe hasta sayısındaki artış hızının düşme eğiliminde olduğunu ifade etti. Virüsün gücünü temas ortamından aldığını bir kez daha hatırlatan Bakan, başarının izolasyona bağlı olduğunu belirterek vatandaşlara bir kez daha 'Evde kal' çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@