A Haber’den tepki çeken yazı! Kudüs’ü İsrail’in Başkenti gösterdi

A Haber ekranlarında gerçekleştirilen canlı yayın sırasında sağ üst köşede yer alan yazıda İsrail’in başkentinin Kudüs olarak gösterilmesi tepki çekti.

GÜNDEM 18.05.2020, 10:55 18.05.2020, 11:01 Sema Topbaş
A Haber’den tepki çeken yazı! Kudüs’ü İsrail’in Başkenti gösterdi

A Haber ekranlarında gerçekleştirilen canlı yayın sırasında sağ üst köşede yer alan yazıda İsrail’in başkentinin Kudüs olarak gösterilmesi tepki çekti. Kanalın bu hatası sosyal medyanın gündemine otururken olaya gelen büyük tepkiler sonucunda kanaldan özür mesajı yayınlandı. 

Sosyal Medya Ayağa Kalktı

A Haber sunucusu Zeynep Bayramoğlu ile Anadolu Ajansı editörü Turgut Alp Poyraz’ın Kudüs’ten yaptığı canlı bağlantı sonrası sosyal medya ayağa kalktı. Canlı yayın sırasında ekranın sağ üst köşesinde yer alan yazıda İsrail’in başkenti Kudüs olarak gösterildi. Bunun üzerine sosyal medyadan tepki çeken binlerce yorum geldi. Canlı yayındaki olay yaratan yazının ardından konu Twitter gündeminin ilk 5 sıralamasına girdi ve kanala büyük tepki geldi. Yaşananlar sonrasında kanaldan yapılan açıklamada özür dilendi.

banner32
A Haber ve Kudüs

‘Bu Hata Bizleri Derinden Üzmüştür’

Tepkilerin ardından kanal tarafından yayınlanan özür mesajında, A Haber’in kuruluşundan bugüne kadar Filistin davasına sahip çıkarak Filistinli kardeşlerimizin sesi olduğu ve olmaya devam edeceği belirtildi. A Haber’in her zaman mazlum coğrafyadaki halkın yanında olan, binlerce haber ve belgesel yaparak onların haklı davasını savunan televizyon kanalı olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu canlı yayın bağlantısında bir lokasyon hatası yapıldığı belirtilerek, ‘Bu hata bizleri derinden üzmüştür. Bu nedenle halkımızdan özür diliyoruz. Kudüs Filistin’in başkentidir ve ilelebet öyle kalacaktır’ ifadelerine yer verildi.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@