Af yasasının detayları açıklandı! Hangi 4 suçun affı olmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, af yasası ile ilgili ilk görüşmesini Adalet Bakanı Gül ile gerçekleştirdi. Telekonferans ile gerçekleştirilen görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın af yasası ile ilgili 4 suçta çok net tavrını koyduğu öğrenildi.

GÜNDEM 26.03.2020, 11:09 26.03.2020, 11:17 Sema Topbaş
Af yasasının detayları açıklandı! Hangi 4 suçun affı olmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, af yasası ile ilgili ilk görüşmesini Adalet Bakanı Gül ile gerçekleştirdi. Telekonferans ile gerçekleştirilen görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın af yasası ile ilgili 4 suçta çok net tavrını koyduğu öğrenildi. Erdoğan, Cinsel suçlar, terör suçları, cinayet ve uyuşturucu suçlarını işleyenlerin af kapsamı dışında bırakılmasını istedi.

Af Yasası İle ilgili Yoğun Bir çalışma Başlatıldı

banner32
Ülkemizde görülen yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında yetkililer ceza evleriyle ilgili infaz yasasını tekrar gündemlerine aldı. Af yasası olarak bilinen yasayla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün telekonferans ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla telekonferans ile yapılan görüşmede, af yasası ile ilgili Erdoğan’ın 4 suçta net olduğu ve af kapsamı dışında bırakılmasını istediği öğrenildi.

4 Suç Af Yasasının Dışında Tutulacak

Hürriyet'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Gül görüşmesinde, Erdoğan'ın af yasasıyla ilgili 4 ayrı suç için kesin tavrını koyduğu ve kadına şiddet konusunda çok hassas olduğu vurgusu yapıldı. Alınan bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör suçları, cinsel suçlar, cinayet ve uyuşturucu suçlarını işleyenlerin af yasasının kapsamı dışında bırakılmasını istedi.

Kadına Şiddet ve Cinsel İstismar Konusunda Hassas

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadına şiddet ve cinsel istismar suçlarına karşı hassasiyeti herkes tarafından bilinirken af yasasının gündeme gelmesinin ardından da bu suçlar konusunda net olduğu ve asla çizgisindn dönmeyeceği belirtiliyordu. Bunun yanı sıra terör ve adam öldürme konusunda da tavrı oldukça net olan Erdoğan, gündemki infaz indiriminde de 4 ayrı suçun kapsam dışında bırakılmasını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok kesin bil şekilde kapsam dşı bırakılmasını istediği suçlar, terör suçları, kadın ve çocuğa cinsel istismar ve kadına şiddet, uyuşturucu ve adam öldürme olarak belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@