Aile içi istismar skandalına mahkemeden tutuklama kararı

Cumhuriyet gazetesi tarafından kısa bir süre önce gündeme getirilen aile içerisinde tecavüz ve zorla fuhuş skandalında yaşanan son gelişmede 55 yaşındaki S.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNDEM 16.07.2020, 13:54 16.07.2020, 16:44 Şener Koştu
Aile içi istismar skandalına mahkemeden tutuklama kararı

Aİle içi tecavüz ve zorla fuhuş skandalı kısa bir süre önce Cumhuriyet gazetesi tarafından gündeme getirilmişti. Eski eşi S.A.'ya zorla fuhuş yaptıran ve 3 kızına yıllarca tecavüz ettiği iddia edilen aile içi istismar skandalının sanığı 55 yaşındaki S.D. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Skandalın mağdurlarından H.G., "Babaların öyle sevdiğini sanıyorduk. Olayın istismar olduğunu anladıktan sonrada işkence ile tecavüz etmeye başladı." dedi. 

Küçük Yaşlarda Taciz Ediyordu

banner32
Önceki gün görülen duruşmada skandalın mağdurlarından büyük kardeş H.G.'nin iddiaları zaman aşımına uğradığı gerekçesiyle mahkeme heyeti tarafından kabul görmezken, şikayetçi olan diğer iki kardeşin iddialarını kabul eden mahkeme heyeti kardeşleri mağdur olarak kabul edip ifadelerini aldı. Mağdur kardeşlerin ifadelerinde babaları S.D. tarafından küçük yaşlardan itibaren taciz edildiklerini söyledikleri öğrenildi. Olayın sanığı baba S.D. ise hakkındaki iddiaların hiçbirini kabul etmeyerek kendisine iftira atıldığını ileri sürdü. Taraflar dinlendikten sonra deliller, üzerine atılı suçun mahiyeti ve kaçma şüphesi bulunduğundan dolayı mahkeme heyeti tarafından sanık S.D.'nin tutuklu yargılanmasına karar verildi. 

Aile içi istismar skandalına mahkemeden tutuklama kararı

Ölümle Tehdit Ettiler

Skandalın mağdurlarından büyük kardeş H.G., "Babamın ailesi, bu davayı geri çekmemiz için bizi sürekli ölümle tehdit etti. Benim ve kız kardeşlerimin tek isteği adaletin yerini bulmasıdır. Yıllarca işkence ve tecavüze maruz kaldık. Daha 5 yaşındaydım ve babaların öyle sevdiğini sanıyordum. 15 yaşına geldiğimde babamın yaptıklarını halama anlattım. Herkes tarafından susturuldum. O gün susturulmasaydım kız kardeşlerim babamın tecavüzüne maruz kalmayacaktı. S.D., hak ettiği cezayı alana kadar davayı sürdüreceğiz. Tecavüzde uzlaşma diye bir şey olmaz." dedi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@