AK Parti TBMM Başkan adayı kim oldu? 

AK Parti, Temmuz ayında yapılacak olan TBMM Başkanlık seçimi için Mustafa Şentop’u aday gösterdi.

GÜNDEM 19.06.2020, 17:25 19.06.2020, 17:39 Sema Topbaş
AK Parti TBMM Başkan adayı kim oldu? 

AK Parti, Temmuz ayında yapılacak olan TBMM Başkanlık seçimi için Mustafa Şentop’u aday gösterdi. TBMM Başkan adayı olan Şentop ilk açıklamasında, ‘Hayırlı olsun, Cenab-ı Hak mahcup etmesin’ ifadelerini kullandı. 

TBMM Başkan Adayı Şentop Oldu

7-14 Temmuz arasında yapılacak olan TBMM Başkanlığı seçimleri için AK Parti adayını açıkladı. AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'nın yaptığı açıklamada, TBMM Başkanlığı seçimleri için tekrar Mustafa Şentop'u aday gösterdiklerini duyurdu.Mustafa Şentop'un tek aday olarak kalmasından dolayı temayül yoklamasına gerek kalmadığı belirtildi.

Seçimler Ne Zaman Yapılacak?

12 Temmuz'dan sonra sürenin tamamlandığın söyleyen Bostancı, Meclisteki arkadaşlarla görüşme gerçekleştirdiklerini ve yapılan istişareler sonucunda Mustafa Şentop'un aday olarak gösterilmesi kararına vardıklarını söyledi. 2 Temmuz'da müraacatların başlayacağı bilgisini veren Bostancı, 7-14 Temmuz tarihleri arasında seçimlerin yapılacağını duyurdu.

Binali Yıldırım Aday Olmayacağını Açıklamıştı

banner32
TBMM Başkanlığı için adı sık sık gündeme gelen Binali Yıldırımdün yaptığı açıklamasında, Meclis Başkanlığı'na aday olmadığını ve son kararının bu olduğunu duyurmuştu. Uygun görülen adayların sonuna kadar yanında olacaklarını söyleyen Yıldırım, kendisinin aday olmadığını tekrarlayarak yarışacak arkadaşlara başarılarını iletmişti.

Mustafa Şentop'tan Açıklama

Meclis Başkanlığı adaylığı açıklanan Mustafa Şentop ilk açıklamasında, 12 Temmuz'da ilk dönemin tamamlanmış olacağını, Milletvekillerinin değerlendirmeleri neticesinde yeniden adaylığının netleştiğini ifade etti. 'Hayırlı olsun, Cebab-ı Hak mahçup etmesin' sözlerine yer veren Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ettiğini ve kendisine 24 Şubat 2019 tarihinde MHP Milletvekilleri tarafından verilen destek için teşekkürlerini ilettiğini, yeni dönemde de destek konusunda Bahçeli ile istişare ettiklerini, olumlu yaklaşımları olduğunu belirtti. 

TBMM Başkanlığı ve Mustafa Şentop

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@