Akdeniz’de art arda korkutan deprem! Birçok ilde hissedildi

Akdeniz’de saat 10.40 sularında meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem birçok ilde hissedildi. Hatay Yayladağ ilçesinde meydana gelen şiddetli depremin çevre il ve ilçelerle birlikte Suriye’de de hissedildiği öğrenildi.

GÜNDEM 15.04.2020, 11:37 15.04.2020, 11:46 Sema Topbaş
Akdeniz’de art arda korkutan deprem! Birçok ilde hissedildi

Akdeniz’de saat 10.40 sularında meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem birçok ilde hissedildi. Hatay Yayladağ ilçesinde meydana gelen şiddetli depremin çevre il ve ilçelerle birlikte Suriye’de de hissedildiği öğrenildi. Aynı bölgede saat 11.18 sularında 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği bilgisine ulaşıldı.

Depremin Merkez Üssü Yayladağ

Akdeniz'de Hatay'ın yayladağ ilçesinde sabah saat 10.40'ı gösterirken 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, deprem saat 10.40 sularında Yayladağ açıklarında meydana geldi. Depremin şiddeti 4.7 olarak ölçülürken derinliğinin ise 24,99 olduğu kaydedildi.

Deprem Sonrası Olumsuz Bir İhbar Yapılmadı

banner32
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Twitter hesabından depremle ilgili yapılan açıklamada, ilk olarak Hatay'a geçmiş olsun dilekleri iletilirken Yayladağ açıklarında meydana geen 4.7 şiddetindeki depremin ardından olumsuz bir ihbar alınmadığı bilgileri aktarıldı.

Bir Deprem Daha Meydana Geldi

Diğer yandan yine Akdeniz'de Hatay Yayladağ açıklarında saat 11.18 sularında bir deprem daha meydana geldiği öğrenildi. Yapılan açıklamada, ikinci kez meydana gelen depremin yerin 29 kilometre derinliğinde ve 4.4 büyüklüğünde yaşandığı kaydedildi.

Suriye'de De Hissedildi

Alınan bilgilere göre, merkez üssü Yayladağ olan 4.7 şiddetindeki deprem çevre il ve ilçelerle beraber Suriye'de de hissedildi. Aynı bölgede art arda yaşanan depremlerde herhangi bir can veya mal kaybı meydana gelmedi.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@