Akşener’in koruma polisi koronavirüse yakandı! Akşener 15 Temmuz Özel Oturumu'na katılamayacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in koruma ekibindeki bir polis memuru koronavirüse yakalanınca, Akşener’in bugün TBMM'de gerçekleşecek olan 15 Temmuz Özel Oturumu'na katılamayacağı açıklandı.

GÜNDEM 15.07.2020, 12:04 Sinem Ramazanoğlu
Akşener’in koruma polisi koronavirüse yakandı! Akşener 15 Temmuz Özel Oturumu'na katılamayacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in koruma ekibindeki bir polis memurunun koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Akşener’in bugün TBMM'de gerçekleşecek olan 15 Temmuz Özel Oturumu'na gelecek olan kişileri riske atmamak adına katılamayacağı açıklandı. 

15 Temmuz Özel Oturumu'na katılmayacak

banner32
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in koruma ekibindeki bir polis memurunun koronavirüs test sonucunun pozitif çıkmasının ardından Akşener’de koronavirüs testi yaptırdı. Akşener’in test sonucunun negatif çımasına rağmen, törene katılanları riske atmamak için, törene katılmama kararı alındığı açıklandı. Akşener, bugün TBMM'de gerçekleşecek olan 15 Temmuz Özel Oturumu'na katılamayacak.

İYİ Parti'den açıklama

Akşener’in koruma ekibindeki bir polis memurunun koronavirüse yakalanmasının ardından İYİ Parti'den konuyla ilgili açıklama geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bugün gerçekleşecek olan 15 Temmuz Özel Oturumu'na katılamayacağı belirtilen açıklamada, "15 Temmuz hain darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü münasebetiyle, Millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenecek olan anma programına, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in de katılacağını kamuoyuna duyurmuştuk. Ancak, Sayın Genel Başkanımızın koruma ekibinden bir polis memurunun Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Her ne kadar sayın Genel Başkanımıza yapılan test 'Negatif' çıkmışsa da, yapılan değerlendirmeler sonrası, törene katılanları riske atmamak için, törene katılmama kararı alınmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@